”Црвено-плави” головима Јакуповића и Дујаковића савладали Слогу и преузели прво мјесто

Фудбалери Борца први пут се у текућој прволигашкој сезони налазе на лидерској позицији! Црвено-плави су вечерас, у дербију осмог кола Прве лиге Републике Српске, резултатом 2:0 савладали Слогу из Горњег Црњелова те овом тиму “преотели” прво мјесто, са бодом више.

Најзначајније моменте првог полувремена забиљежили смо у 4. и 39. минуту; прво се у шанси нашао нападач нашег тима Саша Кајкут, али је након његовог ударца голман гостију Бориша Бодирога избацио лопту у корнер. 6 минута прије краја полувремена, тим Драгана Мићића остао је са 10 играча на терену: други жути картон показан је Душану Ристићу, који је прву јавну опомену добио само пет минута раније.

Изабраници Дарка Војводића знатно одлучније су ушли у друго полувријеме, а прве шансе виђене су у 54. и 55. минуту, када је Никола Мојовић пропустио да реализује двије стопостотне шансе. Офанзива се исплатила у 59. минуту, када је Демир Јакуповић од центра терена кренуо сам ка голу гостију, побјегао Станиславу Панићу и Живану Марковићу и послао лопту испод Бодироге.

Слога је два пута запријетила преко Драгише Комарчевића и то у 62. и 82. минуту, али га је у првом наврату изблокирао Даниловић, да би у другом као побједник изашао чувар Борчеве мреже Марко Саватовић. У 84. минуту Милош Чудић је упослио Кајкута, али Бодирога одлично интервенише. Ипак, у 87. минуту голман до вечерас лидера на табели није имао шансе против покушаја Синише Дујаковића: десни бек нашег тима извео је “комбинацију” шута и центаршута, а такав лет лопте је преварио Бодирогу.

Наредну утакмицу Борац ће одиграти у сриједу, 3. октобра, на Градском стадиону против бијељинског Радника у Купу БиХ, док ће три дана касније гостовати зворничкој Дрини која се након 8 утакмица налази на посљедњем мјесту Прве лиге Републике Српске, без иједне уписане побједе и са само 2 освојена бода.

Иначе, расположење међу играчима је поправила и премија, која им је због тријумфа над главним ривалом исплаћена, како је наведено на прес-конференцији послије меча, већ у свлачионици.

БОРАЦ – СЛОГА (ГОРЊЕ ЦРЊЕЛОВО) 2:0

стријелци: 1:0 Јакуповић (59.), 2:0 Си. Дујаковић (87.), стадион: Градски, гледалаца: 500, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: Буразор, Јакуповић (Борац), Николић (Слога), црвени картони: Душан Ристић (Слога, 39. минут).

БОРАЦ: Саватовић, Јакуповић (од 81. минута Чудић), Кајкут, Радуловић, Ћосић, Си. Дујаковић (од 89. минута Рељић), Мојовић, Даниловић, Буразор, Мазић, Аничић (од 67. минута Шикањић). Тренер: Дарко Војводић.

СЛОГА (ГОРЊЕ ЦРЊЕЛОВО): Бодирога, Матовић (од 85. минута Миљковић), Панић, Арнаутовић, Николић (од 77. минута Мацановић), Комарчевић, Леканић, Ристић, Марковић, Делић (од 66. минута Васић), Михајловић. Тренер: Драган Мићић.