Црвено-плави голом Благаића остварили важан тријумф за Европу: “Дигли смо се након свега што се десило!”

Фудбалери Борца направили су велики корак ка европској сцени тријумфом над Широким Бријегом, директним конкурентом за тај циљ.

Црвено-плави су на Градском стадиону савладали тим са Пецаре резултатом 1:0, а јунак побједе био је некадашњи крилни нападач Широкобријежана Јаков Благаић, који је у четвртом минуту надокнаде другог полувремена матирао Рената Јосиповића.

Знали смо да неће бити лако, играли смо против директног конкурента за врх табеле. Међутим, мислим да смо данас показали шта можемо, да смо на правом путу. Дигли смо главе након онога што се десило, створили смо доста шанси. Није нас наградило на почетку, јесте хвала Богу на крају. Што се тиче гола, драго ми је због свих – екипе, навијача који су нам дали подршку – рекао је Благаић, који из поштовања према клубу чији је дрес носио прошле сезоне није желио да слави погодак.

Тренер Винко Мариновић мишљења је да је Борац и раније могао да одведе меч у жељеном смјеру.

Мислим да смо ми до 60. или 65. минута имали довољан број прилика да дођемо до гола. Сигурно да би нам тај гол дао једну додатну енергију. Послије тога је Широки дошао до двије-три прилике, гдје је Ћетко (Ћетковић, оп.а.) у једној ситуацији доста добро одреаговао. Онда је дошао један мали пад, али ево опет смо успјели у судијској надокнади да дођемо до гола и побједе – истакао је Мариновић.

У наредном колу, претпосљедњем прије трећег, посљедњег круга, Борац ће гостовати Вележу.