Благаић срушио ”своје” на премијерлигашком дебију за Борац! Црвено-плави у надокнади другог полувремена постигли гол за тријумф

Јаков Благаић одвео је Борац до побједе над Широким Бријегом на старту прољећне премијерлигашке полусезоне!

Све до надокнаде другог полувремена црвено-плави нису успјели да крунишу теренску иницијативу. Просто је немогуће из каквих ситуација нису успјели да погоде Бењамин Татар, Јово Лукић, Федор Предраговић, Енвер Кулашин… међутим резултат се у корист Борца промијенио у четвртом од шест минута надокнаде другог дијела.

Када је дјеловало већ да ће Широки Бријег напустити Бањалуку непоражен, услиједио је један центаршут Николе Нинковића са десне стране.

Лоше је одреаговао првотимац Широког Бријега Бруно де Оливеира Соуза, који није успио да отклони опасност испред гола иако је захватио лопту главом, а такав ”поклон” није одбио Благаић, који је тако на премијерлигашком дебију за Борац срушио клуб за који је наступао у прошлој такмичарској сезони.

Могао је Борац до вођства већ у 11. минуту, али је Бењамин Татар шутирао поред десне стативе гола гостију. Баш као и Јово Лукић, којег је 11 минута касније одбрана гостију заборавила на пет метара од гола – али нападач црвено-плавих након ударца главом то није успио да казни.

Биле су то најбоље (и једине) прилике у првом дијелу, а на старту другог први је запријетио Енвер Кулашин, који је у 53. минуту изашао сам испред ”јединице” гостију Рената Јосиповића, али је овај успио да ”уђе” у ударац и спаси свој тим.

Само три минута касније – нестваран промашај Федора Предраговића, који је након центаршута Николе Нинковића са 2-3 метра пребацио гол, па је још једна шанса за Борац отишла у неповрат.

У јеку напада Борца, на уласку у посљедњих пола сата меча, Морис Валинчић могао је да шокира око 3.000 гледалаца на Градском стадиону.

На седам-осам метара од гола, захватио је лопту главом, али је Никола Ћетковић ногом успио да укроти тај удрац и спријечи госте да дођу до предности.

У доброј прилици је био и Доминик Радић у 74. минуту, оставши сам у ”срцу” шеснаестерца након приземног центаршута са лијеве стране, али то није успио да материјализује голом.

У самом финишу меча пријетили су Нинковић, Кулашин, Никола Пејовић… али без резултата све до петог минута надокнаде, када је Јаков Благаић ”узео ствари” у своје руке и на већ описан начин одвео Борац до побједе.

Црвено-плавима је ово био 11. тријумф у сезони, након којег су се бодовно изједначили са другопласираним Широким Бријегом, док лидер Зрињски има три бода више али и два меча мање.

У наредном колу, претпосљедњем прије трећег круга првенства, Борац ће гостовати Вележу на стадиону ”Рођени” у Врапчићима.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 1:0

стријелци: 1:0 Благаић (90+5.), стадион: Градски, гледалаца: 3000, судија: Мирза Казлагић (Цазин), жути картони: Пишчевић, Предраговић, Пејовић (Борац), Ћавар, Машић, Пејић, Јосиповић (Широки Бријег).

БОРАЦ: Ћетковић, Пејовић, Нинковић, Предраговић, Субић, Лукић (од 78. минута Мркаић), Лагунџић (од 60. минута Дојчиновић), Лазић, Кулашин, Татар (од 66. минута Благаић), Пишчевић. Тренер: Винко Мариновић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Јосиповић, Валинчић, Машић, Радић, Вукоја, Багарић (од 84. минута Прањић), Пејић (од 84. минута Вукелић), Ловрић, Ћавар (од 90+3. минута Баришић), Купрешак, Де Оливеира Соуза. Тренер: Ивица Барбарић.