Четврто финале Свесрпског купа за ЖРК Борац и четврти пораз: Београђанке на плус 14 у Борику

Рукометашице Борца поражене су у финалу 4. Свесрпског купа од Црвене звезде резултатом 18:32.

Било је ово уједно и четврто финале овог такмичења за црвено-плаве и четврти пораз, с обзиром да су раније губиле финалне дуеле од Јагодине (два пута) и Железничара из Инђије.

”Осице” су на старту меча против Београђанки стигле до 2:0, али се испоставило да је то практично било све што су успјеле да ураде против шампиона Србије, који је серијом 5:0 успоставио контролу и приморао тренера Борца Неџада Машића на први тајм-аут.

На одмор између два полувремена београдски тим отишао је уз плус од пет голова (10:15), а до краја меча га је из минута у минут повећавао до коначне разлике од 14 погодака.

По голгетерском учинку, у побједничкој екипи истакла се Александра Стаменић са десет голова, по чему је била и најбољи стријелац финала, док је награда за најбољу играчицу припала још једној првотимки Црвене звезде Теодори Мајкић.

Најбољи голман је Борчева Дарјана Вуклиш, која је у овој утакмици укњижила шест одбрана, док су по броју голова међу ”осицама” предњачиле Хелена Ћурић са пет, те Милана Раилић и Јасмина Османовић, које су по четири пута затресле мрежу ривала из Србије.

БОРАЦ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 18:32

дворана: Борик, гледалаца: 300, судије: Весна Балван и Татјана Праштало.

БОРАЦ: Леонтина Вујић, Јасмина Османовић 4, Слађана Андрић 2, Милана Раилић 4, Лана Лончар, Азра Летић, Ивана Бобић 1, Сара Мајкић, Ања Бајић, Лара Бијелић 1, Дарјана Вуклиш (6 одбрана), Сандра Ђурашиновић 1, Хелена Ћурић 5, Исидора Кршић, Дајана Игњатовић, Драгана Вукосављевић. Тренер: Неџад Машић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Александра Стаменић 10, Теодора Мајкић 4, Исидора Богуновић 1, Исидора Бајић, Лепосава Глушица 2, Александра Милетић 1, Гордана Петковић (12 одбрана), Јелена Агбаба 4,  Милица Аћимовић 1, Тијана Симић 6, Ана Качаревић (2 одбране), Теодора Величковић 2, Катарина Манчић 1. Тренер: Саша Бошковић.