Чавић ријешио крајишки дерби: Борац изборио четвртфинале Купа Републике Српске

Фудбалери Борца тријумфовали су, у крајишком дербију, над Рудар Приједором резултатом 0:1 и пласирали се међу осам најбољих тимова у Купу Републике Српске.

Погодак вриједан пласмана у четвртфиналну фазу постигао је Давид Чавић у 62. минуту, иако је Борац могао и раније до гола и вођства, али Стојан Врањеш у 28. минуту није искористио пенал.

Дошли смо по пролаз, то смо и остварили. За нас врло тешка утакмица са менталне стране послије Панатинаикоса, да се адаптирамо на противника и терен. Мислим да смо у томе већим дијелом успјели. Противник врло коректан, квалитетан, показао је доста добрих страна, али мислим да смо данас заслужили побједу. Битно је да смо остали у ритму, да поједини играчи добију што већу минутажу и да одраде један квалитетан тренинг. Сутра послије тренинга регенерације стављамо потпуни фокус на утакмицу против Вележа – ријечи су тренера Младена Жижовића послије утакмице.

Меч са Вележом, заостали из првог кола WWIN лиге БиХ, игра се у суботу (12. октобар) од 18.00 часова на Градском стадиону.

РУДАР ПРИЈЕДОР – БОРАЦ 0:1

стријелци: 0:1 Чавић (62.), стадион: Градски у Приједору, гледалаца: 400, судија: Стефан Малетић (Бијељина), жути картони: Гбегбе, Рауш (Рудар Приједор), Срећковић (Борац).

РУДАР ПРИЈЕДОР: Алекса Трнинић, Михајло Мариновић (од 70. минута Стефан Радаковић), Марио Сајак, Амар Тахрић (од 8. минута Марко Шебез), Патрик Гбегбе (од 70. минута Вељко Рауш), Харун Алибеговић, Един Кесић (од 74. минута Филип Микић), Немања Раковић, Михајло Савановић, Џозеф Амоа (од 74. минута Михајло Краљ), Немања Драгутиновић. Тренер: Вуле Тривуновић.

БОРАЦ: Никола Милићевић, Никола Пејовић (од 72. минута Стефан Савић), Бобан Николов, Алекс Пихлер, Дамир Хреља, Александар Субић, Давид Чавић (од 82. минута Лука Мисимовић), Стојан Врањеш (од 72. минута Зоран Квржић), Саво Шушић, Петар Караклајић (од 60. минута Санди Огринец), Дино Скоруп (од 60. минута Никола Срећковић). Тренер: Младен Жижовић.