Борцу бод на Кошеву: Нова мајсторија Вуковића, ”бомба” Јуларџије за подјелу плијена

Четврти пут ове сезоне, није било побједника у дуелу Борца и Сарајева.

Вечерашњи окршај 27. кола WWIN лиге, одигран на Кошеву, завршен је резултатом 1:1, након чега црвено-плави, уз ранији тријумф Зрињског над Слогом Меридиан у Модричи (0:2), на првој позицији имају само пет бодова више од другопласираних ”племића”.

Френсис Кјереме и Хамза Чатаковић су у првом полувремену имали изгледне прилике за гол, док је на другој страни у први план у једној ситуациј пред голом бордо тима избио Дамир Хреља. Није се, ипак, резултат на највећем бх. стадиону мијењао све до 42. минута, када је наш тим стигао до предности.

Један контранапад шестим поготком у сезони, шестим ван шеснаестерца, крунисао је Давид Вуковић. Лопту је повукао Јаков Благаић, а лопта је на лијевој страни стигла до Вуковића, послије чијег је ударца из даљине лопта окрзнула Марина Аничића и преварила Дејана Илиева.

На одмор се отишло при Борчевој минималној предности, а практично тек што се ушло у друго полувријеме, у 50. минуту, Сарајево је преко Едина Јуларџије ”поништило” Борчев гол. Није успјела одбрана нашег тима да избаци једну лопту у поље послије пар покушаја главом, а на крају је она стигла до рођеног Загрепчанина, који је ”из прве” шутирао и савладао Марка Милошевића.

Играло се до краја отворено, било је по неколико опасних ситуација и на једној и на другој страни, али су након посљедњег судијског звиждука Мирзе Казлагића и једни и други морали да се задовоље једним бодом.

У наредном колу, које се игра већ у уторак и сриједу, Борац ће на Градском стадиону угостити Посушје, а наредно премијерлигашко гостовање очекује га предстојећег викенда, када ће у Читлуку укрстити копља са Широким Бријегом.

САРАЈЕВО – БОРАЦ 1:1

стријелци: 0:1 Давид Вуковић (42.), 1:1 Един Јуларџија (50.), стадион: Кошево, гледалаца: 5300, судија: Мирза Казлагић (Цазин), жути картони: Марин Аничић, Мирза Мустафић, Мухамед Буљубашић, Френсис Кјереме, Миомир Ђуричковић (Сарајево), Себастијан Ерера Кардона, Зоран Квржић, Дамир Хреља, Јово Лукић (Борац).

САРАЈЕВО: Дејан Илиев, Мухамед Буљубашић, Хамза Чатаковић (од 87. минута Елдар Мехмедовић), Френсис Кјереме (од 77. минута Оливеира), Един Јуларџија, Амар Бегановић, Винко Солдо, Тарик Капетановић (од 61. минута Елвир Дураковић), Марин Аничић, Миомир Ђуричковић, Мирза Мустафић (од 61. минута Ајдин Хасић). Тренер: Симон Рожман.

БОРАЦ: Марко Милошевић, Ранко Јокић, Макс Јурај Ћелић, Срђан Граховац, Себастијан Ерера Кардона, Давид Вуковић, Зоран Квржић, Јаков Благаић (од 78. минута Василије Терзић), Јован Нишић, Стефан Марчетић (од 46. минута Јово Лукић), Дамир Хреља. Тренер: Винко Мариновић.