Борчеви пионири надиграли Зрињски у Мостару

Борчеви пионири протутњали су данас кроз Мостар, испоручивши домаћем Зрињског три лопте у мрежу. До вођства су црвено-плави стигли већ у 5. минуту преко Данијела Шунића, а до краја првог полувремена предност је, у 22. минуту, удвостручио Михајло Јовашевић.

Коначан резултат постављен је у 59. минуту, када је чувара мреже Зрињског Аниса Сефу матирао Елдар Каменчић, који је у игру ушао седам минута раније.

Убједљивим тријумфом на стадиону Под Бијелим бријегом Борац је преузео треће мјесто на табели од тузланске Слободе (Борац 45, Слобода 42), са којом ће у сриједу у Бањалуци одмјерити снаге у заосталој утакмици 21. кола.

ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 0:3 (0:2)

стријелци: 0:1 Шунић (5.), 0:2 Јовашевић (22.), 0:3 Каменчић (59.), стадион: Под Бијелим бријегом, гледалаца: 50, судија: Франо Јелић (Широки Бријег), жути картони: – .

ЗРИЊСКИ: Сефо, Иванковић, Станић, Вранкић, Џидић, Бутуровић (од 36. минута Муса), Богдан (од 36. минута Гажо), Чуле, Шакота (од 48. минута Беглук), Ђогић, Шуњић (од 36. минута Колобара).

БОРАЦ: Дамјановић, Јањетовић (од 56. минута Пушић), Рачић (од 52. минута Каменчић), Пушкар, Јовашевић, Буквић (од 42. минута Јокић), Шунић, Малбашић, Драгољић, Шупук (од 36. минута Гојић), Бабић (од 46. минута Даничић).