Борчеви јуниори ремизирали са једним од најбољих тимова Премијер лиге БиХ

Јуниори Борца ремизирали су данас, у оквиру петог кола Премијер лиге БиХ, резултатом 1:1 са Звијездом 09, која је пред ово коло заузимала лидерску позицију и која је данас у Бањалуци ”покварила” стопроцентну успјешност коју је имала у прве четири рунде (перфектан старт има још само тузланска Слобода).

Повео је гостујући састав и то у 36. минуту, послије одличне акције која је текла по лијевој страни, а коју је голом материјализовао Сретен Милошевић.

Коначних 1:1 поставио је, након седам минута игре у другом полувремену, капитен наше селекције Давид Чавић, који прво није реализовао пенал којем је претходио прекршај голмана Звијезде 09 Страхиње Манојловића над Дејаном Јаворцем. Капитен ”црвено-плавих” се, након што је Манојловић “прочитао” његов шут, искупио и одбијену лопту поспремио у мрежу.

Након непотпуне пете рунде, изабраници Марка Максимовића заузимају четврто мјесто са седам бодова, а у наредном колу их очекује градски дерби са екипом Жељезничар Спорт тима, коју предводи некадашњи голман сениорске екипе нашег клуба Асмир Авдукић.

БОРАЦ – ЗВИЈЕЗДА 09 1:1

стријелци: 0:1 Милошевић (36.), 1:1 Чавић (52.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, судија: Зоран Грбић (Приједор), жути картони: Бобић, Јањетовић, Тахрић, Божић (Борац), Јањић, Ковачевић, Манојловић, Беатовић (Звијезда 09), црвени картон: Зоран Живковић (службени представник Звијезде 09, 56. минут).

БОРАЦ: Дамјановић, Рачић, Бобић, Орашанин, Божић, Вуковић (од 46. минута Пушић), Тахрић (од 90+2. минута Дакић), Чавић, Јаворац (од 53. минута Симуновић), Сарајлић (од 46. минута Јањетовић), Церић (од 86. минута Драгољић).

ЗВИЈЕЗДА 09: Манојловић, Јанковић, Синановић, Јањић, Ковачевић, Беатовић, Карић (од 85. минута Тешић), Божић (од 90+2. минута Цвијетић), Милошевић (од 90+4. минута Аџић), Видовић (од 86. минута Мустафагић), Попара.