Борац зауставио лидера – Вогошћа ”разоружана” у Бањалуци!

До овог кола Вогошћа је била ”неокрзнута” у Премијер лиги БиХ… али је заустављена у Бањалуци!

Најбољу партију у досадашњем току сезоне рукометаши Борца пружили су против екипе која је у четврто коло ушла као лидер првенства. Ипак, у бањалучком ”Центру” Вогошћани ниједном нису успјели да поведу против Борца, који је на крају тријумфовао разликом од пет голова – 29:24.

Од првог минута је Борац успоставио ритам утакмице који му одговара, дозволивши Вогошћи да први гол постигне тек у седмом минуту (3:1).

Највећим дијелом првог полувремена Борац је био у предности од три гола, да би у финишу одмакао на плус четири (13:9), а одмах затим и на одстојање од пет корака.

Гостујући тим је запријетио у првих десетак минута наставка пришавши у два наврата на исто толико голова минуса (14:12, 16:14). Ипак, млади тим Борца успио је врло брзо да ”примири” госте и поново повећа предност, која је у 59. минуту износила и шест голова (28:22).

Одличан је на голу био Слађан Суботић са 13 одбрана, док је прво име, када је ријеч о голгетерском учинку, био Никша Петровић (седам). Капитен Милош Њежић се зауставио на шест, док је Владо Драганић укњижио пет голова.

У наредном колу, које је заказано за сљедећи викенд, Борац ће гостовати у Завидовићима.

(борац-спорт, фото: ТВ турнир шампиона Добој)