Борац у посљедњим секундама испустио побједу на Кошеву

Фудбалери Борца су други пут ове сезоне ремизирали резултатом 1:1 са Сарајевом.

У дербију 13. премијерлигашког кола, играном на ”Кошеву”, црвено-плави су до предности стигли у другом минуту поготком Јована Нишића, а потом стечени капитал чували све до четвртог минута надокнаде другог полувремена, када је Милана Мијатовића савладао Марин Аничић.

Два велика бх. ривала састала су се у Бањалуци 18. октобра, у заосталој утакмици другог кола. Меч игран на Градском стадиону завршен је подјелом плијена резултатом 1:1, да би истим исходом био завршен и вечерашњи дуел на највећем бх. стадиону.

И вечерас, као и прије 18 дана, до вођства је прво стигао гостујући тим – Јаков Благаић је на десној страни упослио Нишића који силовито шутира, оставивши голмана Сарајева Мухамеда Шахиновића без имало шансе да одбрани тај ударац.

Могло је Сарајево само четири минута након тог гола да изједначи, али је Ајдин Хасић из слободног ударца погодио стативу, да би до краја првог дијела наш тим још два пута запријетио, али без промјене резултата.

Бордо тим је агилније ушао у наставак меча, при једној ситуацији је Себастијан Ерера Кардона морао да избацује лопту са гол-линије, потом је у једној гужви лопта погодила Милана Мијатовића у главу… а када је Борац издржао тај притисак домаћих, имао је у 74. минуту прилику преко Јове Лукића да можда зада и коначан ударац Сарајеву.

Након што је Мирза Мустафић погрешно процијенио путању лопте, Борчев нападач је сам кренуо према Шахиновићу, али је потом лоше шутирао, па је пропала сјајна прилика за капиталних 0:2.

У 82. минуту је након једног оштријег прекршаја главни арбитар Ирфан Пељто показао директан црвени картон Николи Пејовићу, Борац је остао са десет играча, а Сарајево је кренуло у тоталну офанзиву ка голу која им се на крају исплатила у четвртом од пет минута надокнаде.

Мирза Мустафић је послао једну лопту у шеснаестерац Борца, а у гужви се најбоље снашао Марин Аничић и спријечио наш тим да већ вечерас направи огроман корак ка освајању јесење титуле.

Сљедеће недјеље (12. новембар) завршава се паклени низ дербија за црвено-плаве. У Бањалуку тог дана долази Жељезничар, а меч на Градском стадиону почеће у 15.15 часова.

САРАЈЕВО – БОРАЦ 1:1

стријелци: 0:1 Нишић (2.), 1:1 Аничић (90+4.), стадион: Кошево, гледалаца: 6500, судија: Ирфан Пељто (Сарајево), жути картони: представник клуба Ибричић (Сарајево), Нишић, помоћни тренер Милкановић, Кулашин (Борац), црвени картон: Никола Пејовић (Борац, 82. минут).

САРАЈЕВО: Шахиновић, Пењаранда, Хасић, Јуларџија (од 79. минута Вранчић), Бегановић, Радовић, Аврамовски (од 69. минута Кјереме), Аничић, Ђуричковић, Зиљкић (од 60. минута Чатаковић), Мустафић. Тренер: Симон Рожман.

БОРАЦ: Мијатовић, Јокић, Пејовић, Јуриљ, Кортес (од 84. минута Ћелић), Граховац, Ерера Кардона, Лукић (од 90+2. минута Макарић), Чавић (од 79. минута Кулашин), Благаић (од 79. минута Фићовић), Нишић. Тренер: Винко Мариновић.