Борац у финишу имао напад за вођство, па поклекао у Љубушком – ”скаути” на плус један пред реванш у Бањалуци

Рукометаши Борца наставили су вечерас низ пораза у дуелима са Извиђачем – уписан је седми узастопни у свим такмичењима.

Црвено-плави су са ”скаутима” одмјерили снаге у Љубушком, у првој утакмици четвртфинала Купа БиХ, а након 60 минута, на семафору је био исписан резултат 29:28 за тим Тонија Чолине.

Имао је Борац послије 30 минута игре у Херцеговини предност од два гола (12:14), Извиђач је преокренуо ствари у наставку и петнаестак минута прије краја био у предности од три поготка (19:16), али је Борац то успио да ”намири” и у самој завршници крене у напад по вођство, код резултата 28:28.

Било је то на истеку претпосљедњег минута, није га искористио, док су на другој страни Херцеговци били прецизни. Борац је кренуо у свој завршни напад, али је украјински  интернационалац Владислав Залевски након силовитог шута само погодио стативу.

Треба, свакако, рећи да је Борац од 21. минута играо без Климаветса, који је након једног прекршаја добио директан црвени картон, а Бјелорус је до тог тренутка постигао три поготка.

Такође, због три искључења меч је у 49. минуту због три искључења завршио Никола Маливојевић.

Реванш меч игра се 27. марта у Бањалуци.

ИЗВИЂАЧ – БОРАЦ 29:28 (12:14)

дворана: у Љубушком, гледалаца: 800, судије: Недим Липа (Сарајево) и Аднан Мухтаревић (Живинице), седмерци: Извиђач 7 (4), Борац 5 (4), искључења: Извиђач 6 минута, Борац 20 минута, црвени картон: Андреј Климаветс (Борац, 21. минут), Никола Маливојевић (Борац, 49. минут).

ИЗВИЂАЧ: Харис Суљевић, Алдин Алихоџић, Звонимир Лукенда, Тодор Милисављевић, Филип Одак 5, Лука Шевић, Матеј Љубић 1, Милан Дедић, Мате Радишић, Матеј Шимић 4, Лука Бубало 7, Маријан Шаравања 4, Ивано Павловић 5, Диано Ћешко 3, Василије Ковач, Петар Грбавац. Тренер: Тони Чолина.

БОРАЦ: Небојша Граховац, Никола Ивановић 1, Филип Стојановић, Владан Ђурђевић 5, Амир Муховић, Раде Рађеновић 1, Огњен Каламанда 4, Никша Петровић 1, Арсеније Бубић, Милош Њежић, Владислав Залевски, Недим Хаџић 8, Никола Маливојевић 5, Амар Грачић, Слађан Суботић, Андреи Климавест 3. Тренер: Ирфан Смајлагић.

(борац-спорт, фото: РК Борац)