Борац лако са Кнежопољком – плус 14 у првом четвртфиналном мечу!

Рукометашице Борца лако су одрадиле посао у првој утакмици четвртфинала Купа БиХ против Кнежопољке, играној вечерас у Борику.

Играчице Николе Бијелића су тријумфовале над ривалом из Козарске Дубице резултатом 33:19 и практично већ послије бањалучких 60 минута избориле наступ на финалном турниру, који се игра крајем маја. Мјеста опуштању, ипак, нема с обзиром на то да ће се реванш, који је заказан за 27. март у Козарској Дубици рачунати и као полуфинале Купа Републике Српске.

Од првог до посљедњег минута су ”осице” диктирале темпо и резултат, па су ношене Миланом Раилић и Јасмином Османовић, које су по пет пута затресле мрежу Дубичанки у првом дијелу, пред других 30 минута стекле двоцифрени плус (19:9).

У једном тренутку првог полувремена било је и плус 12 за Борац (17:5), а у наставку је стратег црвено-плавих ”измијешао карте” и пружио шансу и играчицама са мањом минутажом, које су до краја меча показале и доказале да на њих може озбиљно да се рачуна у наставку сезоне.

По голгетерском учинку, предњачиле су поменута Јасмина Османовић и Сара Мајкић са шест голова, док је Раилић остала на пет из првог полувремена.

Код гошћи, Јована Бабић је била прво име са пет погодака.

Предстојећег викенда, пред црвено-плавима је један од дербија полусезоне. У Хаџићима ће укрстити копља са истоименим тимом, који је у претходној премијерлигашкој рунди декласирао Груде на гостујућем терену (24:36) – али и који је Бањалуку напустио поражен разликом од седам голова (28:21), што може да буде од огромног значаја у борби за титулу.

БОРАЦ – КНЕЖОПОЉКА 33:19 (19:9)

дворана: Борик, гледалаца: 150, судије: Ајла Ћатић и Наида Ћатић, седмерци: Борац 7 (7), Кнежопољка 2 (2), искључења: Борац 6 минута, Кнежопољка 4 минута.

БОРАЦ: Дуња Јуркас, Ема Мајкић 1, Јасмина Османовић 6, Слађана Андрић 2, Милана Раилић 5, Лана Лончар 3, Азра Летић 2, Сара Мајкић 6, Лара Бијелић 2, Дарјана Вуклиш, Сандра Ђурашиновић 1, Хелена Ћурић 2, Анђела Тодић 3, Исидора Кршић. Тренер: Никола Бијелић.

КНЕЖОПОЉКА: Маја Нинић, Љиљана Ћесто 4, Миа Тркуља, Марија Мећава 1, Тамара Миланковић 1, Јована Бабић 5, Сара Викало, Нина Буразор 3, Милица Пралица, Адријана Каран 2, Дајана Кривда, Ена Буразор 1, Сандра Шаренац, Нађа Арнаутовић 1, Сара Дураковић 1. Тренер: Мира Јошановић.