Борац у финалу Купа Града, у четвртак за трофеј у хуманитарној утакмици за Слобу Кесића

Тријумфом над БСК-ом на Чаирама, Борац се пласирао у финале Купа Града за 2021. годину.

Црвено-плави су уписали побједу резултатом 1:5, након што су се у петом минуту суочили са резултатским минусом, а у финалу, које се игра 10. јуна и које ће бити хуманитарног карактера, играће против Жељезничар Спорт тима.

Повели су домаћи у петом минуту голом Лазара Зеца, али je Борац, који је у овом мечу наступио у комбинованом, кадетско-јуниорском саставу, након тога ”демонстрирао сили”.

Преокрет су, до одласка на одмор, омогућили Дејан Јаворац (22.) и Марко Пушић (38.), у 48. минуту је за 1:3 погодио Давид Вуковић да би са два гола голеаду закључио Вукашин Даничић (52. и 62. минут).

Финални меч игра се 10. јуна на Спасовдан, крсну славу Града Бањалука, а биће хуманитарног карактера, обзиром да ће новчани приход са утакмице бити прослијеђен за лијечење младог Бањалучанина Слободана Кесића.

Слободан је, наиме, усљед погоршаног здравственог стања изгубио вид, те је наступило акутно сљепило.

Улаз на трибине Градског стадиона, наиме, биће бесплатан, али ће на улазима бити постављене кутије, како би се прикупила финансијска помоћ.

БСК: Добријевић, Г. Лукајић, Јокић, Трнинић, Милосављевић, Зец, Лубура, Вујиновић, Никодиновић, Ј. Лукајић. Још су играли: Чекић, Јовановић, Глоговац, Љубојевић, Никитовић, Јеличић, Берендика. Тренер: Бојан Пузигаћа.

БОРАЦ: Војводић, Јањетовић, Батос, Малбашић, Дрча, Божић, Јотић, Вуковић, Јаворац, Драгољић, Пушић. Још су играли: Мијић, Даничић, Дојчиновић, Николић, Дакић, Вајзовић, Рогић. Тренер: Жељко Врањеш.