Борац без трофеја у Купу Града, ”Жељо” преокретом до тријумфа

Фудбалери Борца нису успјели да стигну до трофеја у Купу Града Бањалука.

Кадетско-јуниорска селекција црвено-плавих поражена је вечерас на Градском стадиону од Жељезничар Спорт тима резултатом 1:2, па је клуб са Предграђа по трећи пут дошао до трофеја. Борац је остао на десет.

До вођства је стигао Борац у 50. минуту голом Амара Церића, изједначио је Стефан Керезовић осам минута касније, док је коначних 1:2 поставио Ђорђе Јанковић у 72. минуту.

Меч је, осим такмичарског, имао и хуманитарни карактер, обзиром да ће новчани приход са утакмице бити прослијеђен за лијечење младог Бањалучанина Слободана Кесића.

Слободан је, наиме, усљед погоршаног здравственог стања изгубио вид, те је наступило акутно сљепило.

Улаз на трибине Градског стадиона био је бесплатан, али су на улазима бити постављене кутије, како би се прикупила финансијска помоћ.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ 1:2

БОРАЦ: Дамјановић, Јањетовић, Батос, Бобић, Дрча, Божић, Вуковић, Јаворац, Ерић, Церић, Пушић. Тренер: Жељко Врањеш.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Тамиџија, Марковић, Кесеровић, Голић, Савановић, Јанковић, Ђогић, Калабић, Блануша, Ћургуз, Јевић.