Борац у финалу Купа БиХ!

Борац је изборио наступ у финалу Купа БиХ, четврти пут у клупској историји!

Након 2004, 2010. и 2021. године, у клупским алманасима остаће уписана и 2024. година као она у којој су црвено-плави борили за трофеј у бх. куп-такмичењу. Играчи Винка Мариновића су и у реванш утакмици полуфинала тријумфовали над Широким Бријегом – послије читлучких 1:3, у Платоновој улици је било 2:1 послије преокрета, па ће Борац 8. и 15. маја у финалу укрстити копља са Слогом Меридиан или Зрињским. Први окршај ових ривала, одигран 3. априла у Модричи, завршен је са ”нулом”.

Ништа Мариновићеви и Скендерови пулени нису приказали у првом полувремену, пред малобројним гледаоцима и по кишовитом и прохладном времену. У посљедњих двадесетак минута, ипак, ”добили смо утакмицу”.

У 69. минуту Широки Бријег је преко Марка Матића смањио минус из првог дуела. Ударцем главом и поготком је материјализовао центаршут Петра Мишића, што је био аларм за играче у црвено—плавим дресовима да се уозбиље.

Осам минута касније, послије сјајног гола Стефана Фићовића, све је било лакше! Послије једног слободног ударца Борца и ”главомета” након истог, лопта се ван шеснаестерца одбила до Борчевог везисте, који је ”ухватио волеј” и постигао свој други овосезонски гол у црвено-плавом дресу.

Вратио је тада Борац предност од два гола у укупном резултату, а све је било завршено у 87. минуту, када је ”јединицу” гостију Ивана Пуљића, послије лијепе акције пар играча и дуплог паса са Срђаном Граховцем, матирао Дамир Хреља.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 2:1

стријелци: 0:1 Марко Матић (69.), 1:1 Стефан Фићовић (77.), 2:1 Дамир Хреља (87.), стадион: Градски, гледалаца: 450, судија: Сабрија Топаловић (Зеница), жути картони: Стефан Фићовић, Ранко Јокић (Борац), помоћни тренер Борис Панџа, Илија Багарић, тренер Дино Скендер (Широки Бријег).

БОРАЦ: Марко Милошевић, Ранко Јокић, Никола Пејовић, Ален Јуриљ (од 73. минута Дамир Хреља), Стефан Фићовић, Александар Субић, Јово Лукић (од 66. минута Стефан Марчетић), Зоран Квржић, Стојан Врањеш (од 66. минута Срђан Граховац), Енвер Кулашин (од 73. минута Давид Вуковић), Василије Терзић (од 73. минута Јаков Благаић). Тренер: Винко Мариновић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Иван Пуљић, Матео Мужек, Бранимир Баришић, Петар Мишић (од 71. минута Лука Мамић), Илија Багарић, Марко Матић (од 76. минута Иван Прањић), Твртко Буљан, Мислав Матић, Филип Тараба, Адам Бенић (од 61. минута Стивен Чинеду), Томислав Томић. Тренер: Дино Скендер.