Борац у финалу 8. Свесрпског купа, за трофеј против Војводине!

Рукометаши Борца и Војводине играће у петак (20.15 часова), у дворани Борик, за трофеј у осмом Свесрпском купу!

Црвено-плави су у првом полуфиналном дуелу тријумфовали над добојском Слогом резултатом 27:26, док су Новосађани, освајачи свих седам досадашњих издања овог такмичења, у сјајној атмосфери, те уз присуство Фирме и Лешинара са једне, те Гробара са друге стране, савладали Партизан резултатом 24:22, те осим пласмана у финале Свесрпског купа освојили и трофеј Суперкупа Србије!

Борац ће тако у свом петом финалу Свесрпског купа покушати да стигне до свог првог трофеја у овом такмичењу. Против ”лала” су у финалу играли 2016. године у Новом Саду, 2017. у Бањалуци, 2017. на Палама и 2023. у Лазаревцу, али је новосадски тим сваки пут успијевао да тријумфује.

Овом мечу, претходиће окршај рукометашица Борца и Црвене звезде, које играју за трофеј 4. Свесрпског купа. Која год екипа освоји пехар, биће јој први – два има Јагодина, а један Железничар из Инђије.

У раној фази меча, имао је Борац у пар наврата предност од три гола (3:0, 5:2), али су Добојлије серијом погодака преокренули резултат и на половини првог дијела, поготком Владана Марковића, стигли до 5:6.

Послије периода игре ”гол за гол”, у финишу првог дијела се разбранио Борчев голман Небојша Граховац, на чијим крилима су црвено-плави до одласка на одмор поново стигли до плус три (15:12).

Ову предност је у посљедњим тренуцима првог полувремена, из седмерца, могао да увећа Владан Ђурђевић, али је био непрецизан.

Било је, ипак, током другог полувремена плус четири за Борац, и то десетак минута прије краја, када је на семафору био исписан резултат 25:21.

Ипак, Слога је на пет и по минута до краја, серијом голова, стигла до минус један (25:24), да би потом, код резултата 27:26, пропустила двије прилике за коначно изједначење, чиме би меч увела у петерце. Добојлије су прво изгубиле лопту, а затим и закасниле са ударцем.

Најбољи голгетерски учинак у Борцу имао је Недим Хаџић, постигавши шест погодака, док је поменути Граховац до краја меча скупио 13 одбрана.

У табору Слоге, Душан Миличевић је постигао седам голова, а толико успјешних интервенција имао је и голман Ђорђе Босић.

БОРАЦ – СЛОГА 27:26

дворана: Борик, гледалаца: 300, судије: Бојан Буразор и Небојша Бејтовић.

БОРАЦ: Небојша Граховац (13 одбрана), Никола Ивановић 1, Владан Ђурђевић, Никола Стевановић 4, Филип Кривокапић 3, Никша Тривуновић, Алексеј Богданић, Никша Петровић 3, Арсеније Бубић 2, Милош Њежић 2, Ахмед Чабаравдић (4 одбране), Филип Вујовић 4, Недим Хаџић 6, Никола Маливојевић 2, Јовај Тодоровић, Давид Момић. Тренер: Ирфан Смајлагић.

СЛОГА: Милутин Богдановић (5 одбрана), Ђорђе Ристић, Радомир Стојановић 5, Јован Јанковић 4, Алексеј Ђекић, Владан Марковић 3, Никола Стјепановић, Даријо Ђенадија 4, Павле Ђуричић, Лука Кулушић, Душан Миличевић 7, Аљоша Караћ, Ђорђе Босић (7 одбрана), Акаки Паташури, Хасан Икановић 3, Божидар Бајовић. Тренер: Дејан Василић.