Борац тријумфовао над Брчацима

Рукометаши Борца успјешно су апсолвирали и другог ривала у Премијер лиги Босне и Херцеговине. Изабраници Мирка Микића су у дворани Борик савладали екипу Локомотиве 33:26 и уз максималних шест бодова издвојили се на врху табеле, гдје би другог дана викенда могла да им се придружи хит прошлосезонског првенства Грачаница уколико тријумфује у Зворнику.

Домаћи састав је од првог до посљедњег минута био тај који је контролисао дешавања на паркету Борика и већ до краја првог полувремена стекао предност од седам голова (18:11), коју је без потешкоћа и сачувао до краја.

У Борчевом табору најефикаснији је био Владан Ђурђевић са шест голова, док су четири играча постигла по четири поготка, а то су Вукашин Ракоција, Горан Даничић, Милош Њежић и Немања Вучићевић. Код гостију, по шест пута су прецизни били Игор Кривокапић и Горан Ристовић.

У наредном колу, Борчеви рукометаши гостоваће у Бугојну екипи Искре.

БОРАЦ – ЛОКОМОТИВА 33:26 (18:11)

дворана: Борик, гледалаца: 200, судије: Иво Бошњак и Јосип Марић, седмерци: Борац 1 (0), Локомотива 5 (3), искључења: Борац 8 минута, Локомотива 8 минута.

БОРАЦ: Ракоција 4, Јеремић 3, Лињареш де Соуза 3, Ђурђевић 6, Тодоровић, Даничић 4, Љубишић, Њежић 4, Лукић, Кнежевић 1, Суботић, Вучићевић 4, Рађеновић 1, Ћелић, Драгичевић 1, Дакић 2. Тренер: Мирко Микић.

ЛОКОМОТИВА: Симић, Вукоје 1, Херцеговац 3, Ђуркић, Чекић 2, Петровић, Ђукић, Ђорђевић 1, Кривокапић 6, Грујић 2, Ристовић 6, Михајловић, Инић 1, Бараковић 4, Рикановић. Тренер: Жикица Милосављевић.