Борац трећим премијерлигашким голом Петра Кунића савладао Габељане

Фудбалери Борца савладали су синоћ екипу ГОШК-а резултатом 1:0 у утакмици 13. кола БХ Телеком Премијер лиге и 9 кола прије подјеле шампионата на плеј-оф и плеј-аут заузимају шесту позицију са 20 освојених бодова.

По трећи пут на Градском стадиону у текућој сезони, један гол, постигнут у уводним минутима меча, донио је одлуку о коначном исходу. Након што су по истом принципу савладали Витез у петом и Слободу у десетом првенственом колу, на идентичан начин је синоћ савладана и екипа из Габеле. Наиме, играо се трећи минут када су дупли пас одиграли Горан Галешић и Петар Кунић, нападач нашег тима се одлично снашао у шеснаестерцу гостију, искористио немогућност одбране да правовремено интервенише и рутински матирао немоћног Далибора Козића.

За разлику од неколико претходних утакмица, Борац је већи дио меча са Габељанима одиграо на, може се рећи, високом нивоу: ангажовано, борбено, уз доста трке и жеље, те пресинг на противничког играча без лопте. Таквом игром, створено је неколико повољних прилика за постизање гола, а на прву наредну се чекало до 16. минута, када је након изведеног аута лопта стигла до Кунића који је ушао у казнени простор, те упослио Милоша Чудића али одбрана ГОШК-а у посљедњи час успијева да отклони опасност испред свог гола.

У 29. минуту споменути Чудић је прошао по десној страни, али одмах затим и слабије центрирао па је шанса за промјену резултата пропала, да би одмах у наредном атаку црвено-плавих ка голу ГОШК-а капитен Борис Распудић шутирао преко гола.

У 33. минуту Галешић је идеално упослио Махира Карића, који се није најбоље снашао у повољној ситуацији, док је у наставку акције Бојан Буразор шутирао преко гола.

У 41. минуту поново комбинују Галешић и Карић, некадашњи нападач зеничког Челика долази на пет метара од гола Габељана искоса са десне стране, шутира, али погађа само спољни дио мреже.

У 57. минуту Галешић је извео слободан ударац са лијеве стране те на супротној стативи покушавао да пронађе Немању Јаничића, који за мало касни на лопту и пропушта прилику да удовстручи предност нашег тима.

Голу Борца два пута су у само два минута запријетили и изабраници Славена Мусе; први пут у 59. минуту, када је након центаршута гостију Тркуља испустио лопту, али Јаничић успио да отклони опасност, да би само минут касније гостујући тим погодио и оквир црвено-плавог гола (статива) из слободног ударца.

У 85. минуту Распудић је проиграо Кунића који шутира са ивице казненог простора али за мало непрецизно, да би у 89. минуту Галешић пропустио стопостотну шансу за 2:0 и овјеру побједе – Владан Даниловић је пасом избацио Галешића у гол-шансу, али “јединица” ГОШК-а Далибор Козић сјајно реагује у ситуацији 1 на 1.

У наредном, 14. колу Борац ће одиграти једну од најважнијих утакмица у борби за пласман у Лигу 6. Ривал играчима Зoрана Милинковића биће Младост из Добоја код Какња, која је у трећем колу тријумфовала на Градском стадиону резултатом 0:1, али и која за Борцем, који за сада у џепу има посљедњу карту за плеј-оф, заостаје само један бод. Меч се игра у суботу на стадиону у Добоју код Какња, а почетак је заказан за 13:30 часова.

БОРАЦ – ГОШК 1:0 (1:0)

стријелац: 1:0 Кунић (3.), стадион: Градски, гледалаца: 1500, судија: Владимир Бјелица (Источно Сарајево), жути картони: Распудић, Карић, В. Даниловић, Делић (Борац), Ђајић, Деак (ГОШК), црвени картони: Елвир Чолић (ГОШК, 90. минут).

БОРАЦ: Тркуља, Галешић, И. Даниловић, Пузигаћа, Кунић, Распудић, Карић (од 87. минута Делић), Буразор, Јаничић, Кондић (од 70. минута В. Даниловић), Чудић (од 61. минута Мирковић). Тренер: Зоран Милинковић.

ГОШК: Козић, Чолић, Бошњак (од 42. минута Мишић), Радељић, Анковић, Ђајић, Зољ (од 81. минута Одак), Рамић (од 64. минута Ереиз), Деак, Вего, Кобиљар. Тренер: Славен Муса.