Фудбалери Борца сутра ће на Градском стадиону од 17:30 часова, уз директан пренос на Радио-телевизији Републике Српске, у пријатељској утакмици снаге одмјерити са београдским Партизаном, иначе чланом Јелен Суперлиге Србије. Биће то прво гостовање београдског клуба у Бањалуци још од 2001. године, када је тадашња генерација Великана из Платонове, предвођена Дарком Малетићем, Јовом Аранитовићем, Далибором Теиновићем, Предрагом Дивљаком, Владаном Грујићем… укрстила копља са тадашњим првим тимом Партизана у склопу прославе 75 година постојања Борца.
– Најважније од свега је да сутрашња утакмица прође у најбољем могућем реду и одличној атмосфери како на терену, тако и на трибинама, те да сви играчи и навијачи уживају у једној оваквој представи. У прошлости сам као играч наступао за Партизан и гајим одређене симпатије према овом клубу. Играчку афирмацију сам стекао у Борцу и касније у Ријеци носећи и капитенску траку, али ми је као дјетету сан био да обучем дрес Партизана, који је великан фудбала на овим просторима, али и Борац је, исто тако, Великан из Платонове. Самим тим, не сумњам да нас очекује одлична утакмица – рекао је шеф стручног штаба Борца Борче Средојевић на данашњој конференцији за новинаре, истакавши да у конкуренцији за меч због повреде није Угљеша Радиновић, док је код Арманда Манцеа примјетан умор и још увијек није познато да ли ће сутра добити прилику да се против српског суперлигаша представи бањалучкој публици.
Великом броју навијача на трибинама нада се најбољи стријелац Борца у текућој сезони Тони Јовић, који је, на новинарско питање да ли може да обећа гол против Партизана, рекао:
– Мијењао бих два гола Партизану за један Сарајеву у наредном првенственом колу. Надам се да ће трибине бити испуњене и да ћемо се прије свега сви забавити на једној оваквој утакмици против ривала као што је Партизан – истакао је Јовић.


















