Борац стигао до 10. трофеја у Купу Града

Фудбалски клуб Борац одбранио је трофеј Купа Града Бањалука савладавши вечерас на Градском стадиону, у “репризи” прошлогодишњег финала, екипу Крупе резултатом 2:0. Црвено-плави су на тај начин стигли до јубиларног, 10. трофеја у овом такмичењу, док је Крупа остала на три титуле.

Борац је до резултатски предности у 22. финалу градског купа стигао у 40. минуту, када је Петар Кунић ударцем главом након корнера матирао Јована Кутића, што је био први гол фудбалера Борца у мечевима са Крупом у сезони 2017-18.

Изабраници Дарка Војводића су током првих 45 минута три пута тражили од судије Драгана Петровића да покаже на бијелу тачку. Десило се то први пут у 13. минуту, када је Младен Веселиновић погодио стативу, да би у наставку акције лопта, по мишењу црвено-плавих, погодила у руку једног од фудбалера Крупе, али пенала, по Петровићевом мишљењу, није било. У 21. минуту у казненом простору је пао Милош Жеравица, али се Петровић ни тада није огласио, као ни 15 минута касније, када је у шеснаестерцу срушен Бојан Пузигаћа.

У првом дијелу Борац је још једном запријетио и то преко Жеравице у 35. минуту, када је директно из корнера покушао да превари Кутића, али је чувар гостујуће мреже био добро постављен. Крупа је, са друге стране, два пута угрозила Вуклиша и то преко Слободана Милановића и Радослава Алексића, али промјене резултата није било.

У другом полувремену доминирале су измјене у односу на прилике, којих је до другог поготка Борца било само двије: прва у 48. минуту, када је Кунић поново шутирао главом, али овог пута непрезицно, те у 50. минуту, када је након шута Лазара Марјановића лопта отишла високо преко пречке црвено-плавог гола.

Коначан резултат постављен је у 80. минуту: Предраг Зекановић је послао лопту у празан простор, гдје ју је прихватио Петар Илић који лако матира Кутића и отклања све дилеме око исхода утакмице.

Иначе, на овој утакмици два фудбалера Борца су доживјела повреде: прво је у 18. минуту из игре морао да изађе Александар Радуловић, којег је замијенио Махир Карић, док је терен у 89. минуту напустио и стријелац другог гола Петар Илић, па је посљедњих неколико минута Борац одиграо са 10 играча у пољу, с обзиром да је до тада Дарко Војводић обавио све могуће измјене.

До краја такмичарске сезоне Борац ће одиграти још једну утакмицу и то у суботу, 19. маја, на Градском стадиону, гдје ће са почетком у 17 часова, у мечу 10. кола Лиге за опстанак, снаге одмјерити са екипом тузланске Слободе. Меч нема резултатски значај, с обзиром да су и један и други тим раније обезбиједили опстанак у елитном друштву.