Борац славио у Љубушком, ”скаути” касне већ десет бодова!

Рукометаши Борца одрадили су огроман посао на гостовању у Љубушком!

”Црвено-плави”су у дербију 11. кола Премијер лиге БиХ резултатом 24:26 савладали ”скауте” и актуелном шампиону БиХ одмакли на двоцифрен број корака кад је у питању премијерлигашка табела (Борац 27, Извиђач 17).

Као што се и очекивало, дуел прошлосезонских финалиста плеј-офа био је изузетно ”чврст”, водила се изједначена битка од првог минута, па ни резултат након 30 минута игре није био другачији (11:11).

Борац је први пут повео у 18. минуту поготком Лињареша де Соузе за 6:7, Извиђач је у наредним минутима узвратио серијом 3:0 за 9:7, али је спреман одговор до краја полувремена имао и наш тим, који је у 41. минуту домаћима одмакао на разлику од три гола (14:17).

Исту предност Борац је имао и пет минута до краја меча (20:23), али су домаћи успјели да се врате из понора и приђу на само један гол минуса (24:25).

Посљедњи напад на мечу имао је наш тим, а лопта је у посљедњим секундама стигла до Горана Даничића који са пивотске позиције поставља коначних 24:26.

У домаћем саставу најефикаснији је са осам голова био Милан Вукшић, а други стријелац тима је био Ведран Делић са пет. У Борцу, истакли су се Гиљерме Лињареш де Соуза и Владан Ђурђевић са пет голова, док су три играча по четири пута затресла мрежу домаћих: Горан Даничић, Немања Вучићевић и Бојан Рађеновић.

У наредном колу, Борац ће 30. новембра угостити Слогу из Горњег Вакуфа/Ускопља.

ИЗВИЂАЧ – БОРАЦ 24:26

дворана: у Љубушком, гледалаца: 500, судије: Ђемал Ћедић и Дино Ђерзић (Сарајево), седмерци: Извиђач 4 (4), Борац 5 (4), искључења: Извиђач 8 минута, Борац 14 минута.

ИЗВИЂАЧ: Грбавац, Мандић, Вукшић 8, Алиловић 1, Кос 2, Ивановић 2, Јозиновић, Шољић 2, Џоно 3, Делић 5, Маретић 1, Миличевић, Павлак, Бунтић, Муховић, Буљубашић. Тренер: Марио Бјелиш.

БОРАЦ: Ракоција, Јеремић, Лињареш де Соуза 5, Ђурђевић 5, Тодоровић, Даничић 4, Љубишић, Миљковић 1, Њежић, Лукић, Кнежевић, Суботић, Вучићевић 4, Рађеновић 4, Ћелић, Дакић 3. Тренер: Мирко Микић.