Борац славио на старту плеј-офа: Серија 7:0 за 8 минута сломила Кривају!

Касниле су рукометашице Борца четири гола за Кривајом током другог полувремена, али су то до краја меча надокнадиле и уписале прву побједу у плеј-офу Премијер лиге БиХ!

У првом колу доигравања за шампиона БиХ, тим Николе Бијелића је у дворани ”Центар” савладао тим из Завидовића резултатом 29:26, захваљујући сјајној серији погодака од 44. до 52. минута!

За само осам минута, Борац је од минус четири на семафору (16:20) стигао до плус три (23:20), што је до краја сусрета било неухватљиво за гостујућу екипу, која није успијевала да приђе на мање од два гола.

Није екипа Аднана Башића, који обавља и функцију селектора женске репрезентације БиХ, имала рјешење за Милану Раилић, која се до краја меча зауставила на девет погодака, док се на голу са осам одбрана исказала Дарјана Вуклиш, која је управо ове суботе прославила 29. рођендан.

У гостујућем табору, Сара Башић-Салкић је ”прекопирала” Борчеву најефикаснију играчицу.

Друго коло плеј-офа доноси прво гостовање црвено-плавих, екипи Крајине из Цазина, која је овог викенда доживјела убједљив пораз у Грудама (39:20).

БОРАЦ: Дуња Јуркас (3 одбране), Ема Мајкић, Јасмина Османовић 2, Слађана Андрић 2, Милана Раилић 9, Азра Летић 5, Ивана Бобић 1, Сара Мајкић 2, Лара Бијелић 4, Дарјана Вуклиш (8 одбрана), Сандра Ђурашиновић, Хелена Ћурић 3, Анђела Тодић, Исидора Кршић 1. Тренер: Никола Бијелић.

КРИВАЈА: Вилдана Бајрић 1, Амина Башић, Емина Шабић, Амина Буквић 1, Аднана Латифовић 2, Јасмина Ћосић 3, Нејла Маглајкић 1, Нејра Карахасановић, Наида Фркатовић, Ајна Мачак 4, Амна Мехинагић 5, Ламија Мујкић, Сара Шехић (8 одбрана), Адна Латифовић, Сара Башић-Салкић 9. Тренер: Аднан Башић.