Борац надиграо Вогошћу у посљедњој домаћој утакмици

Рукометаши Борца тријумфално су се опростили од домаће публике кад је ријеч о овој сезони Премијер лиге БиХ.

У дворани ”Центар”, играчи Ирфана Смајлагића су резултатом 26:24 савладали Вогошћу и практично овјерили друго мјесто у првенству, до чијег краја ће још, с обзиром на то да су у посљедњем колу слободни, гостовати Херцеговини у Невесињу.

Имао је Борац послије седам минута предност од четири гола (5:1), колико је било и у 16. минуту (9:5), али су гости до одласка на одмор успјели да преполове тај минус и у других 30 минута уђу уз резултат 15:13.

Половином другог дијела, Вогошћани су пришли на гол минуса, али је у наредних пар минута Борац поново успио да одмакне четири корака. ”Жилава” гостујућа екипа није се предавала, па је шест минута прије краја била у егалу (22:22), али је потом у наредним нападима Борац је креирао мини-серију 3:0 и овјерио пету узастопну побједу у првенству.

Владан Ђурђевић и Недим Хаџић су у Борчевом табору постигли по седам голова, колико је на другој страни имао Мухамед Зулфић. Чувар мреже нашег тима Небојша Граховац укњижио је 13 одбрана, док је његов ”колега” на другој страни Бекир Чордалија имао девет интервенција.