Борац сигуран у Орашју, Никола Турањанин двоструки стријелац

Фудбалери Борца пласирали су се данас у осмину финала Купа Босне и Херцеговине савладавши данас у Орашју истоименог домаћина, иначе посљедњепласирани тим Прве лиге ФБиХ, резултатом 0:4.

Играч утакмице, слободно може да се констатује, био је члан јуниорског састава црвено-плавих Никола Турањанин, који је у првом полувремену два пута затресао мрежу ”лабудова” и трасирао свом тиму пут ка 16 најбољих у куп-такмичењу.

У другом полувремену тријумф су потврдили Демир Јакуповић у 53. и Бојан Марковић у 71. минуту.

Утакмице осмине финала Купа БиХ играју се 2. октобра.

ОРАШЈЕ – БОРАЦ 0:4

стријелци: 0:1 Турањанин (3.), 0:2 Турањанин (39.), 0:3 Јакуповић (53.), 0:4 Марковић (71.), стадион: ”Goal”, гледалаца: 200, судија: Ернис Џемиџић (Горажде), жути картони: Волков (Борац).

ОРАШЈЕ: Живковић, Ахметовић (од 67. минута Козић), Велић, Микић, Матолић, Хоџић, Шаркановић, Сулић (од 55. минута Марковић), Хрштић (од 63. минута Ђурчевић), Смајловић, Лугавић. Тренер: Самир Смајловић.

БОРАЦ: Кутић, Волков (од 61. минута Дујаковић), Јовановић (од 55. минута Рунић), Јакуповић, Турањанин, Милутиновић (од 72. минута Босанчић), Арсић, Марковић, Чомор, Мирић, Зиљкић. Тренер: Бранислав Крунић.