Борац савладао Цазињанке: ”Осице” у посљедњих 15 минута сломиле отпор дебитанта

Рукометашице Борца тријумфовале су над цазинском Крајином резултатом 30:22 у другом колу Премијер лиге БиХ.

Дебитант у бх. елити се одлично представио бањалучкој публици, у појединим тренуцима био и у предности, те резултатски прикључак држао све до уласка у посљедњих 15 минута меча.

Ипак, када су ”осице” на уласку у посљедњи квартал меча дошле до плус четири (21:17, 22:18), а онда у 50. минути и до предности од пет голова (24:19), постало је јасно да ломе отпор Цазињанки, које су на крају Бањалуку напустиле поражене разликом од осам голова.

Бриљирала је Дарјана Вуклиш, која је одбранила 21 ударац гостујућих рукометашица, док су по голгетерком учинку предњачиле капитен Хелена Ћурић и Лана Лончар са шест голова. На другој страни, Азра Топчић је укњижила 11 голова, док је Марија Глигоревић уписала девет одбрана.

(борац-спорт, фото: ЖРК Борац)