Борац рутински против новајлије – плус 21 у ”Борику”!

Рукометаши Борца декласирали су екипу Чапљине у оквиру четвртог кола Премијер лиге БиХ.

Меч игран у ”Борику” завршен је разликом од чак 21 гола (43:22), а Борац је већ након двадесетак минута игре стекао двоцифрену предност (15:5), практично одрађујући меч рутински до посљедњег оглашавања сирене.

Одлично је Борац дјеловао у овом мечу, поготово у нападачкој фази, па стога и не чуди разноврсност погодака. Предњачио је Андреј Климаветс са девет, Недим Хаџић је постигао осам, Милош Њежић се зауставио на седам, док је шест пута противничку мрежу затресао Владан Ђурђевић.

Када је ријеч о Чапљинцима, истакли су се Ловро Крешић са осам и Горан Ласта са шест погодака.

Борац ће у сриједу, 25. октобра, од 17.30 часова у дворани Борик одмјерити снаге са Леотаром у заосталој утакмици другог кола. Требињци су ове суботе остварили историјски резултат пласиравши се у треће коло Европског купа, савладавши летонску екипу Тенакс Добеле и у реванш утакмици. Након требињских 24:22, у Летонији је било 26:29 за тим Драгише Кораћевића, који ће у уторак, 24. октобра, сазнати име противника у наредној рунди, након жријеба који ће бити обављен у сједишту Европске рукометне федерације у Бечу.

БОРАЦ – ЧАПЉИНА 43:22

дворана: Борик, гледалаца: 200, судије: Харис Хаџикадунић и Кемал Видимлић, седмерци: Борац 4 (4), Чапљина 7 (3), искључења: Борац 14 минута, Чапљина 8 минута.

БОРАЦ: Ивановић, Стојановић, Ђурђевић 6, Муховић 2, Рађеновић 2, Каламанда, Петровић 2, Бубић, Њежић 7, Залевски 3, Хаџић 8, Маливојевић 3, Сивка 1, Суботић, Момић, Климаветс 9. Тренер: Ирфан Смајлагић.

ЧАПЉИНА: Бебек, Акраповић, Коловрат 1, Павловић, Бутиган 3, Крешић 8, Ласта 6, Ереш, Пажин, Драгићевић 3, Бунтић, Мајић, Рагуж, Васиљ 1. Тренер: Драган Сутон.

(борац-спорт, фото: РК Борац)