Борац рутински против Скугрића: Четири гола Лукића, Татар троструки стријелац

Фудбалери Борца изборили су, према очекивањима, наступ у осмини финала Купа Републике Српске савладавши на стадиону ”Грабици” у Скугрићу истоименог домаћина, члана Регионалне лиге Републике Српске Центар, резултатом 0:9.

Осим Борца, у осмини финала Купа Републике Српске још ће играти Слобода (Нови Град), Омарска, Крупа, Лакташи, Текстилац, Жељезничар Спорт тим, Козара, Дрина (Зворник), Сутјеска, Звијезда 09, Славија, Стакорина, Леотар и Подриње, док ће посљедњи учесник бити познат 28. септембра, када се састају Прогрес и Алфа Модрича.

Четвороструки стријелац био је Јово Лукић, три пута је поентирао Бењамин Татар, док су по једном мрежу ”регионалца” погађали Милан Спремо и Горан Закарић.

Комбиновани тим који је на терен послао Винко Мариновић стигао је до вођства већ у трећем минуту, након што је Јово Лукић реализовао једанаестерац, док је 16 минута касније предност удвостручио Милан Спремо.

Резултат 0:2 на снази је био до уласка у посљедњих 15 минута, у којима је Борац поентирао чак седам пута и уписао убједљиву и сигурну побједу.

Тријумф Борца могао је да буде и убједљивији, али на почетку другог дијела Никола Нинковић није искористио други једанаестерац на овој утакмици, погодивши стативу. Нинковић је проиграо Лукића којег је у шеснаестерцу оборио голман Скугрића, али бивши члан Ђенове и Асколија није био прецизан.

СКУГРИЋ – БОРАЦ 0:9

стријелци: 0:1 Лукић (пенал, 3.), 0:2 Спремо (19.), 0:3 Татар (75.), 0:4 Лукић (77.), 0:5 Татар (80.), 0:6 Закарић (84.), 0:7 Лукић (86.), 0:8 Лукић (89.), 0:9 Татар (90.), стадион: Грабици, гледалаца: 300, судија: Драган Тодић (Добој), жути картони: Лукић, Савић, Ристић, Поповић, тренер Катанић, К. Филиповић (Скугрић), црвени картон: Перо Филиповић (Скугрић, 90+1. минут).

СКУГРИЋ: Ђурић, Стјепановић, Перић, Новаковић, Савић, С. Филиповић (од 61. минута Симић), Поповић, Николић (од 82. минута Лазић), Ристић, Вуковић (од 61. минута К. Филиповић), Лукић. Тренер: Оливер Катанић.

БОРАЦ: Павловић, Гргић, Бошњак (од 65. минута Предраговић), Бегић (од 65. минута Пишчевић), Цвијановић, Нинковић, Лукић, Спремо (од 65. минута Субић), Лазић, Милојевић, Јуриљ (од 65. минута Татар). Тренер: Винко Мариновић.

(борац-спорт, фото: МОНДО/Бојан Јаковљевић)