Борац размонтирао Игман у Коњицу – 0:4 за црвено-плаве, Кулашин двоструки стријелац!

Рутински је Борац одрадио гостовање у Коњицу – послије заостале утакмице другог кола WWIN лиге БиХ, на семафору је писало: Игман – Борац 0:4!

Двоструки стријелац у овом дуелу био је Енвер Кулашин, који се саиграчима прикључио након што је неколико дана провео са репрезентацијом БиХ, која је у Зеници играла мечеве Лиге нација против Њемачке и Мађарске. Погађао је Кулашин у 4. и 69. минуту мрежу иза леђа Алдина Ћемана, а мјесто на листи стријелаца нашли су данас и Стојан Врањеш и Давид Чавић.

До вођства је Борац стиггао послије једног погрешног паса одбране Игмана према свом голману. Кулашин је пресјекао тај пас, шутирао, али погодио стативу, да би у наставку акције успио да погоди након што је Ћеман одбранио ударац Павла Ђајића.

Двадесет минута послије је било 0:2 – Зоран Квржић је проиграо Сандија Огринеца, а овај у срцу шеснаестерца пронашао Врањеша, који је тако стигао до бројке од чак 56 голова у бх. елити у дресу Борца.

У другом полувремену је Борац постигао још два гола, а од 55. минута је имао и играча више на терену. Због симулирања је други жути картон показан Стефану Денковићу, а бројчану предност тим Младена Жижовића је почео да користи у 69. минуту.

Никола Срећковић је са лијеве стране пребацио лопту на супротну стативу, пронашао Огринеца који упошљава Кулашина, чији је први ударац дефанзивна линија Игмана изблокирала, али код другог ништа није успјела да учини.

Сјајна партија Борца закључена је у 80. минуту, када се Давид Чавић ослободио при једној соло-акцији чак два чувара и ”закуцао” лопту иза леђа Ћемана, за немилосрдних 0:4 пред ”море” обавеза за Борац у наредним данима.

Већ у недјељу Борац ће у оквиру одгођеног 10. кола дочекати Жељезничар (19.45), а онда у сриједу ујутро путује у Никозију, гдје ће у четвртак од 18.45 часова по нашем времену одмјерити снаге са АПОЕЛ-ом у другом колу Конференцијске лиге.

ИГМАН – БОРАЦ 0:4

стријелци: 0:1 Кулашин (4.), 0:2 Врањеш (24.), 0:3 Кулашин (69.), 0:4 Чавић (80.), стадион: у Коњицу, гледалаца: 500, судија: Данијел Перић (Бијељина), жути картони: Денковић, Бекић, Дрљевић (Игман), Ерера Кардона (Борац), црвени картон: Стефан Денковић (Игман, 55. минут).

ИГМАН: Алдин Ћеман, Амир Велић, Амер Дрљевић, Анел Хебибовић (од 66. минута Милош Аћимовић), Елведин Херић, Стефан Денковић, Лука Посинковић (од 46. минута Алмир Бекић), Иван Ђорић (од 75. минута Анес Хрустановић), Алдин Мешић (од 66. минута Бакир Нурковић), Един Шехић (од 75. минута Армин Бешагић), Кармел Жуниор Тало. Тренер: Хусреф Мусемић.

БОРАЦ: Филип Манојловић, Барт Мајерс, Алекс Пихлер, Павле Ђајић (од 27. минута Давид Чавић), Себастијан Ерера Кардона, Зоран Квржић, Стојан Врањеш (од 66. минута Никола Срећковић), Енвер Кулашин (од 74. минута Стефан Марчетић), Стефан Савић (од 74. минута Дамир Хреља), Дино Скоруп (од 66. минута Бобан Николов), Санди Огринец. Тренер: Младен Жижовић.