Борац преко Крупе поново до првог мјеста на табели!

Борац је, након локалног дербија против Крупе, поново на првом мјесту m:tel Премијер лиге БиХ!

Црвено-плави су овог викенда, у 29. колу, савладали тим из кањона Врбаса резултатом 1:0 и на тај начин се, искористивши реми у дуелу Тузле City и Сарајева (1:1), вратили на лидерску позицију.

Меч у Платоновој улици ријешио је капитен Стојан Врањеш, постигавши 12. погодак у сезони, што је, осим њега, успјело још само Немањи Билбији (Зрињски).

Послије веома добре акције и убацивања Александра Субића у 9. минуту, Врањеш се нашао на правом мјесту у шеснаестерцу Крупе, идеално захватио лопту и матирао Василија Колака.

Могао је Борац да стигне и до убједљивије побједе, али је у 73. минуту Марко Бртан ударцем главом погодио пречку.

Са друге стране, Крупа је шансе стварала преко Мандића и Дујаковића и то у првом полувремену, али су црвено-плави успјели да одбију те атаке.

У наредној рунди, већ у уторак, Борац ће поново бити домаћин и то екипи Зрињског.

БОРАЦ – КРУПА 1:0

стријелац: 1:0 Врањеш (9.), стадион: Градски, судија: Сабрија Топаловић (Зеница), жути картони: Субић, Мелег (Борац), Макитан, Галић, Палић (Крупа).

БОРАЦ: Лакић, Узелац (од 46. минута Бртан), Зиљкић, Ћосић, Дујаковић (од 46. минута Ћорић), Војновић, Субић, Врањеш, Мелег, Мораитис (од 85. минута Механовић), Закарић (од 64. минута Молс). Тренер: Марко Максимовић.

КРУПА: Колак, Макитан, Павловић, Дујаковић (од 78. минута Модић), Палић, Муминовић, Галић, Ерак (од 60. минута Николић), Ћивић, Вукмановић, Мандић (од 65. минута Аћимовић). Тренер: Владимир Илић.

(борац-спорт, фото: ФК Крупа)