Борац поражен у још једном гостујућем дербију

Рукометаши Борца поражени су у Вогошћи резултатом 31:30 у дербију 11. кола Премијер лиге БиХ.

Био је ово трећи пораз црвено-плавих у досадашњем току сезоне, и то трећи на гостујућим дерби мечевима (Грачаница, Извиђач, Вогошћа), а прије одласка на зимску паузу одиграће још један меч, у ”Борику” против Херцеговине.

Током првих десетак минута, играчи Сенада Скопљака имали су минималну предност, да би пулени Ирфана Смајлагића први пут стигли до вођства у 16. минуту.

Уз период квалитетне игре успјели су црвено-плави до одласка на одмор да увећају плус за још један гол (14:16), а резултат су контролисали све до уласка у посљедњих 15 минута.

Контролу на терену дворане ”Амел Бечковић” преузели су домаћи, који су у 49. минуту дошли до плус три (28:25), што је на крају одвело меч у смјеру домаће побједе.

У екипи Борца, по голгетерском учинку се истакао Недим Хаџић са седам голова, док су код домаћих Никола Грујић, Елис Мемић и Ермин Омбаша постигли по шест погодака.

(борац-спорт, фото: РК Вогошћа)