Рукомет

Борац поражен у дуелу са Динамом, за треће мјесто против Металопластике

Рукометаши Борца поражени су од панчевачког Динама резултатом 33:28 у полуфиналној утакмици Меморијалног турнира ”Вук Рогановић” у Београду.

Црвено-плави ће тако сутра (недјеља), са почетком у 13.00 часова, у мечу за треће мјесто укрстити копља са шабачком Металопластиком, коју је домаћин Партизан поразио резултатом 35:30.

Прво полувријеме завршено је неријешеним резултатом (16:16), да би Панчевци од старта наставка ангажованије у одбрани и двадесет минута прије краја меча стигли до предности од три гола (22:19).

Одржавао је панчевачки тим стечени капитал у наредним минутима, а десет минута прије краја било је 29:24, па је већ тад практично постало јасно да ће Борац остати без финала.

Владан Ђурђевић је у екипи Борца био најефикаснији са шест голова, пет је постигао Недим Хаџић, док је један мање уписао Раде Рађеновић.

Код Динама, истакли су се Милан Павловић са седам и Радован Остојић са шест голова.

Иначе, београдски турнир игра се у част на чувеног српског тренера Вука Рогановића који је преминуо 12. априла 2021. године у 77. години.

Током тренерске каријере, дуге 44 године, Рогановић је предводио 25 клубова, освојивши 24 трофеја, а само неке од екипа којима је командовао су Шамот, ЖРК Динамо Панчево, ЖРК Напредак Крушевац, ЖРК Спартак Суботица, Партизан, Црвена звезда, РК Будућност Подгорица, ЖРК Цепелин, РК Спартак Војпут, ОРК Београд, женска репрезентација Југославије…