Борац поражен у дербију против Вележа: Црвено-плави оштећени за пенал, али су показали мало тога

Фудбалери Борца су, након три везане побједе у премијерлигашком такмичењу, уписали пораз – на гостовању у Врапчићима Вележ је тријумфовао резултатом 2:0.

У раној фази меча, у 11. минуту, пет минута након водећег гола, црвено-плави су оштећени за чист пенал који није досуђен.

Главни и други помоћни арбитар Антони Бандић и Радислав Качавенда направили су огроман превид не досудивши једанаестерац за Борац након што је лијеви бек Вележа Митар Ћуковић ухватио лопту мислећи да је помоћни судија из Градишке сигнализирао офсајд. То није био случај, Бандић је хтио да покаже на бијелу тачку, али је Качавенда тек након тога досудио офсајд, што је судија из Груда уважио.

Пет минута раније, ”рођени” су стигли до вођства, поготком Нермина Хаскића. Након центаршута са десне стране, одбрана Борца је заборавила на супротној стативи на Тину-Блажа Лауша, који је шутирао, лопта је погодила Дарка Лазића и пала на гол-линију, а Хаскић је поспремио у мрежу и постигао свој 10. гол у сезони.

Коначан резултат постављен је у 73. минуту, када је Лазић пред својим голом оборио Хаскића, а досуђени пенал је у погодак претворио Немања Анђушић.

Уз два постигнута гола, Вележ је, руку на срце, био бољи ривал. Нису домаћи искористили неколико индивидуалних грешака Борчевих фудбалера (прије свега Ћетковића и Лазића),  два пута су током меча погодили оквир гола (статива и пречка), док Борац за 90 минута није успио да упути шут у оквир гола.

Борац је, упркос овом поразу, остао чврсто на другом мјесту са 52 бода, четири мање од првог пратиоца Сарајева, са којим ће се у недјељу (7. мај) састати у Бањалуци, од 19.30 часова.

Вележ се овим тријумфом у потпуности вратио у борбу за пласман у европске купове кроз првенство, а у наредном колу ће бити гост Жељезничара.

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 2:0

стријелци: 1:0 Хаскић (6.), 2:0 Анђушић (пенал, 73.), стадион: ”Рођени”, гледалаца: 2500, судија: Антони Бандић (Груде), жути картони: Хаскић, тренер Јусуфбеговић (Вележ), Лагунџић, Нинковић (Борац).

ВЕЛЕЖ: Хаџикић, Звонић, Зељковић, Пршеш (од 66. минута Халиловић), Хркач, Анђушић (од 76. минута Дејановић), Шикало, Хаскић, Ћуковић, Вехабовић (од 90+3. минута Леаи), Лауш. Тренер: Недим Јусуфбеговић.

БОРАЦ: Ћетковић, Јуриљ (од 54. минута Благаић), Нинковић (од 73. минута Пишек), Мркаић, Предраговић (од 77. минута Лукић), Војновић, Лагунџић, Лазић, Кулашин (од 73. минута Дојчиновић), Рачић, Пишчевић. Тренер: Винко Мариновић.