Борац поражен од шампиона Словеније у генералној проби пред наставак сезоне

Фудбалери Борца доживјели су пораз на гостовању актуелном шампиону Словеније Олимпији Љубљана. Тренутно другопласирани тим елитног ранга словеначког фудбала савладао је црвено-плаве резултатом , а меч је игран на терену Спортског центра ЖАК.

Све дилеме око исхода меча отклоњене су већ након првих 30-ак минута утакмице; домаћи тим је до резултатске предности стигао у осмом минуту а стријелац је био португалски нападач Хоакин Мануел Вело Лупета, осам минута касније плус је удвостручен поготком Стефана Савића, док је 12 минута било потребно Љубљанчанима да по трећи пут затресу мрежу клуба из Платонове улице, а овог пута је погодио Марко Путинчанин.

У 81. минуту заостатак је смањио Делимир Бајић, док је коначан резултат постављен у 89. минуту, када је мрежу домаћих погодио Александар Поповић.

Иначе, у 10. минуту због приговора је искључен шеф стручног штаба Борца Дарко Војводић, па је остатак меча гледао са трибина, док у саставу није било Саше Кајкута, који је на синоћњем тренингу доживио повреду скочног злоба, због које ће, како је саопштено из клуба, паузирати 10-15 дана, због чега неће бити у комбинацији за прву утакмицу четвртфинала Купа БиХ против Широког Бријега, која се игра претпосљедњег фебруарског дана на стадиону Пецара. Такође, данас је у 70. минуту због једног прекршаја на средини терена искључен, мада се свима на стадиону одлука арбитра Асмира Сагрковића учинила престрогом, лијеви бек Марко Кујунџић.

Иначе, Борчева експедиција се сутра враћа у Бањалуку, гдје ће се припремати до споменутог меча са Широкобријежанима.

(борац-спорт, фото: Игор Купљеник/MI-PRESS)