Борац поражен на старту добојског турнира

Рукометаши Борца поражени су у првом колу групе А на ТВ турниру шампиона у Добоју од екипе Неве из Санкт Петербурга резултатом 28:26. Другу утакмицу на традиционалној добојској смотри изабраници Бојана Унчанина одиграће сутра од 17:30 против швајцарског Винтертура, који је данас резултатом 28:23 савладао словачки Татран. У првој утакмици дана, дански Колдинг је у оквиру групе Б убједљиво (40:17) надиграо домаћу Слогу.

Црвено-плави су држали резултатску предност током већег дијела првог полувремена, па су тако, након 10-ак минута игре, послије директног црвеног картона Кисељева након прекршаја над Ћеранићем, били три корака испред Руса (3:6), па је стратег Неве и прослављени рукометаш Русије Дмитри Торгованов био принуђен да затражи минут одмора.

Недуго касније, на семафору је био исписан резултат 5:8, да би у другом дијелу првог полувремена дошло до пада у игри рукометаша у црвено-плавим дресовима, што је за посљедицу имало велики број грешака у фази напада, што је руски тим искористио и до одласка на одмор изједначио резултат (15:15).

Руси су, такође, искористили и лош почетак другог полувремена од стране актуелног шампиона БиХ, па су трећим голом Размаева и другим поготком Исакова први пут на утакмици стекли предност од три гола (20:17), након чега је тајм-аутом реаговао Бојан Унчанин. По окончању истог, између статива је умјесто Бојана Љубишића стао млади Арман Беширевић, који је размрдао екипу, те за кратко вријеме нанизао 9 одбрана, захваљујући чему је Борац прво у 50. минуту дошао до “икса” (22:22), а убрзо, голом Даничића, и до вођства (24:25).

Међутим, у посљедњим минутима утакмице у фази напада вицешампиона Русије из прошле сезоне разиграо се Бабкин, за којег црвено-плава одбрана није имала рјешење и захваљујући чијим головима је Нева на крају стигла до тријумфа.

Најефикаснији појединац у црвено-плавом табору био је Ђурђевић са 7 голова, Даничић је постигао 6, а Ћелић 5 голова, док је Беширевић одбранио 11 шутева руских рукометаша.

Стријелци за Борац: Ђурђевић 7, Даничић 6, Ћелић 5, Безбрадица 2, Марић 2, Ћеранић 2, Комненовић 1, Шешић 1.