Борац освојио бод у сјајној атмосфери у Горњем Вакуфу/Ускопљу

У сјајној атмосфери дворане у Горњем Вакуфу/Ускопљу, рукометаши Борца успјели су да остваре реми у дуелу са Слогом – 30:30.

Сјајни Горан Биљака је у раној фази меча четири пута затресао црвено-плаву мрежу, док су послије ”танког” почетка играчи Мирка Микића успјели да стабилизују редове и у 11. минуту први пут стигну до вођства (5:6).

Новим голом Биљаке, домаћин је средином првог дијела први пут дошао до плуса од два гола (9:7), на шта је Борац поново имао одговор, те преокренуо на 12:14 пет минута прије одласка на одмор.

Све до 40. минута, Борац је чувао предност од три гола (16:19, 19:22), али је Слога ношена сјајном подршком публике успјела то да надокнади и у посљедњих осам минута уђе при неријешеном резултату (27:27).

У одличној завршници, поготком Луке Перића, Борац је поново стекао гол предности, узвратио је Ајдин Демировић, а потом је Александар Милићевић промашио седмерац, што је дало шансу Слоги да у посљедњих неколико секунди стигне до побједе.

Домаћи су три пута шутирали у посљедњем нападу, али нису успјели да затресу мрежу иза леђа Берина Бркића, па тако Борац ни након 23. кола не зна за пораз у овој премијерлигашкој сезони.

Најбољи актер у домаћем тиму био је поменути Биљака са 10 голова, док је Амар Амитовић укњижио девет.

Код Бањалучана, најефикаснији су били Лука Кнежевић и Владо Драганић са осам голова, док се Александар Милићевић зауставио на седам.

СЛОГА – БОРАЦ 30:30

дворана: у Горњем Вакуфу/Ускопљу, гледалаца: 1500, судије: Џенан Грбић и Мирза Талетовић, седмерци: Слога 6 (5), Борац 4 (2), искључења: Слога 8 минута, Борац 10 минута.

СЛОГА: Агић, Биљака 10, Халебић 2, Амитовић 9, Штркаљ, Ај. Демировић 5, Чалук, Грчо, Поквић, Бошкић 1, Каравдић, Ам. Демировић 3. Тренер: Един Хаџиабдић.

БОРАЦ: Бркић, Перић 5, Каламанда, Миљеновић, Петровић 1, Миљковић, Њежић, Кнежевић 8, Тепић, Маливојевић 1, Ћелић, Драганић 8, Летић, Рожић, Суботић, Милићевић 7. Тренер: Мирко Микић.

(борац-спорт, фото: РК Борац)