Борац наставио са успјесима: Искра намучила црвено-плаве, али је уписана и 15. побједа у сезони!

Рукометаши Борца наставили су сигуран ход ка освајању титуле савладавши у 20. колу Премијер лиге БиХ, у мечу играном у Бугојну, екипу Искре резултатом 20:23.

Домаћин је, током првог дијела, константно био у вођству, али не већем од два гола (7:5, 10:8), да би Борац у финишу тог периода, понајвише захваљујући голману Берину Бркићу, успио да анулира заостатак и на одмор оде уз неријешен резултат (12:12).

Бркић је током првог полувремена одбранио чак четири седмерца домаћима, који су се са резултатским заостатком први пут суочили у 39. минуту (15:16).

Средином другог полувремена Борац је одмакао на разлику од три гола, колико је било и на крају, иако су били и у ситуацијама да одмакну и на већу разлику и меч преломе и раније.

Александар Милићевић је у нашем тиму био најистакнутији са седам голова, док је Владо Драганић укњижио пет.

Код домаћих, на седам голова се зауставио Милош Чекић.

У наредном колу, сљедећег викенда, Борац ће угостити екипу Леотара.

ИСКРА – БОРАЦ 20:23

дворана: у Бугојну, гледалаца: 500, судије: Жарко Хрстић и Анте Рашић, седмерци: Искра 10 (7), Борац 7 (6), искључења: Искра 10 минута, Борац 14 минута.

ИСКРА: Полић, Халиловић, Љутић 2, Јанковић 3, Бостан 5, Пурић, Абрамовић, Чекић 7, Торлаковић, Тодоровић 3, Превишић, Скиљан, Мемић, Зукић, Калтак, Садиковић.

БОРАЦ: Бркић, Перић 1, Каламанда, Миљеновић, Петровић, Миљковић 2, Њежић 4, Кнежевић 3, Маливојевић 1, Ћелић, Драганић 5, Летић, Суботић, Милићевић 7.

(борац-спорт, фото: РК Борац)