Рукомет

Борац нанио први домаћи пораз Славији од децембра прошле године

Од децембра прошле године СРЦ ”Славија” био је неосвојива тврђава за 11 екипа, али је тај низ ”соколова” у недјељу увече прекинуо Борац. 15 децембра 2018. године ”црвено-плави” су на гостовању савладали Славију резултатом 24:28 и а након тога пред домаћом публиком уписали девет побједа и два ремија.

Ипак, свакој серији дође крај, а ”кривац” су поново Микићеви изабраници, који су у претпосљедњој гостујућој утакмици у полусезони савладали ривала резултатом 26:27.

Прво полувријеме завршено је резултатом 10:11, а домаће је у том дијелу игре у животу одржавао чувар мреже Мочевић, одбранивши чак девет удараца Борчевих рукометаша, од чега три седмерца.

На старту наставка наш тим је стекао три гола предности (10:14), међутим Славија је то у наредним минутима успјела да анулира и у 42. минуту ”ствари врати на почетак” (16:16). Ипак, када је Борац наредни пут, у 55. минуту, дошао до +4 (21:25), испоставило се да је то ”сломило” Томићев тим, који је десет секунди прије краја голом Мирзе Мимића само поставио коначних 26:27.

У нашој екипи најефикаснији су са шест голова били Милан Дакић и Бојан Рађеновић, док је Немања Вучићевић постигао пет.

Код домаћих, Иван Бенић је поентирао седам пута.

У наредном колу Борац ће угостити екипу требињског Леотара, а због заузетости бањалучких дворана, меч ће бити одигран у Челинцу, и то у петак у 20 часова.

СЛАВИЈА – БОРАЦ 26:27

дворана: СРЦ Славија, гледалаца: 200, судије: Един Куловић и Ведад Шкаљић, седмерци: Славија 3 (2), Борац 4 (1), искључења: Славија 8 минута, Борац 2 минута.

СЛАВИЈА: Мочевић, Трапара, Бенић 7, Домазет, Карамехмедовић 3, Хрбат 3, Божић 3, Чизмовић, Тошић 1, Бојовић, Мимић 2, Брачковић 7, Берибака, Делалић. Тренер: Горан Томић.

БОРАЦ: Јеремић, Лињареш де Соуза 2, Ђурђевић 1, Тодоровић, Даничић 3, Љубишић, Миљковић 3, Њежић 1, Лукић, Кнежевић, Суботић, Вучићевић 5, Рађеновић 6, Ћелић, Драгичевић, Дакић 6. Тренер: Мирко Микић.