Борац на корак од јесење титуле!

Рукометаши Борца на корак су од освајања титуле јесењег шампиона!

”Црвено-плави” су у суботу, у дворани у Челинцу, савладали екипу Леотара резултатом 29:25, док је другог дана викенда Грачаница доживјела пораз у Маглају од истоименог домаћина резултатом 29:28, те пред посљедњих 60 минута заостаје три бода за изабраницима Мирка Микића (Борац 26, Грачаница 33).

Борчевим рукометашима у прилог иде и пораз височке Босне у Тузли од Слободе (34:30), па тако Височаци, који ће у посљедњем колу дочекати наш тим, већ сад заостају десет бодова за клубом из Господске улице.

Треба, свакако, истаћи и да ће Грачаница у посљедњем колу, које се игра у сриједу, угостити ”црвено-црне”.

Кад је ријеч о самој утакмици са Требињцима, Борац је предводио Стефан Миљковић са шест погодака, док је Гиљерме Лињареш де Соуза постигао пет.

У гостујућем табору Александар Милићевић је постигао седам голова.

Иначе, утакмица између Борца и Леотара била је хуманитарног карактера с обзиром да је на улаз у дворану у Челинцу била постављена кутија, у коју су могла да се донирају средства за осмочлану породицу Ђурић из Челинца, за потребе градње куће.

У сарадњи са хуманитарном организацијом ”Будимо људи”, на овој утакмици је скупљено 163,20 КМ.

БОРАЦ – ЛЕОТАР 29:25

дворана: у Челинцу, гледалаца: 400. Судије: Предраг Дејановић и Елвис Марчетић (Приједор), седмерци: Борац 4 (3), Леотар 4 (4), искључења: Борац 6 минута, Леотар 10 минута.

БОРАЦ: Љубишић (12 одбрана), Ракоција 3, Јеремић, Лињареш де   Соуза 5, Ђурђевић, Тодоровић, Миљковић 6, Њежић, Лукић, Кнежевић 1, Суботић, Вучићевић 4 (3), Рађеновић 5, Ћелић 1, Драгичевић, Дакић 4. Тренер: Мирко Микић.

ЛЕОТАР: Савовић (3 одбране), Драганић 4, Миличевић 7 (4), Милојевић 5, Николић 1, Нинковић, Радовић (3 одбране), Бугариновић 2, Уљаревић 2, Јанковић 3, Абрамовић 1, Срдановић. Тренер: Дарко Таврић.