Футсал

Борац након преокрета остао без бодова у дербију: ”Црвено-плави” имали 2:0, па уписали пораз

Футсалери Борца имали су након првог полувремена предност од два гола против Котор Вароши, али до краја сусрета нису успјели да је сачувају – гостујућа екипа је тријуфовала резултатом 2:3.

За црвено-плаве су у првом дијелу погађали Славиша Максимовић (6. минут), који је у дербију треће рунде уписао прве минуте у сезони, и Стефан Савић (14. минут).

”Љубоморно” је Борац чувао стечени капитал, а онда је за само два минута примио два гола – 25. и 26. минуту мрежу нашег тима погодили су Лале Башић и Немања Кнежевић.

Нови, а испоставило се и коначни шок услиједио је у 38. минуту, када је Александар Тепић погодио за 2:3 и потпуни преокрет.

Овом побједом, екипа Котор Вароши је након непотпуне треће рунде првопласирана са девет бодова, док је Борац другопласирани са шест.

Наредне такмичарске обавезе играче у црвено-плавим дресовима имаће 23. новембра, када ће у бањалучком дербију шеснаестине финала Купа Републике Српске одмјерити снаге са Студентом.

Меч се игра у дворани студентског кампуса у 17.00 часова.

Када је ријеч о Првој лиги Републике Српске, сљедећи меч Борац ће одиграти 26. или 27. новембра у Требињу против Леотара.

БОРАЦ – КОТОР ВАРОШ 2:3

стријелци: 1:0 Максимовић (6.), 2:0 Савић (14.), 2:1 Башић (25.), 2:2 Кнежевић (26.), 2:3 Тепић (38.), дворана: Борик, гледалаца: 130, први судија: Синиша Иванчевић (Бањалука), други судија: Томислав Грачанин (Бањалука), трећи судија: Александар Раилић (Бијељина), жути картони: Максимовић (Борац), Тепић, Недић (Котор Варош).

БОРАЦ: Благојевић, Пејичић, Зец, Иванагић, Јанковић. Још су играли: Мирковић, Савић, Максимовић, Муњиза. Тренер: Слободан Благојевић.

КОТОР ВАРОШ: Кутић, Ђукић, Башић, Кнежевић, Тепић. Још су играли: Бабић, Трифковић, Татар.