Борац надокнадио -7 у Плочама, па поражен голом 20 секунди прије краја

Рукометашице Борца поражене су у Плочама, у првом мечу другог кола Европског купа, у дуелу са Далматинком резултатом 24:23.

”Осице” на крају, кад се све сабере, могу да буду задовољније од представника Хрватске, с обзиром на то да су се, у резултатском смислу, током меча налазиле у веома тешкој ситуацији.

Послије првих 30 минута, тим Ивана Јерковића био је у предности од пет голова (15:10), да би на истеку 34. минута домаћи састав поготком Ивоне Трпевске стекао капитал од седам погодака (18:11). Био је то више него довољан знак за играчице Неџада Машића да се ”пробуде из зимског сна”, па су до краја меча знатно подигле ниво игре!

Корак по корак су се приближавале ривалу, за којим су пет минута прије краја меча касниле три гола (23:20), да б потом у наредним минутима везале три поготка, за 23:23. На 47 секунди до краја меча погодила је Милана Раилић, али су играчице Далматинке 20 секунди прије краја голом Ренате Влсдимир успјеле да постигну погодак и дођу до минималне побједе, коју Борац пред домаћом публиком свакако може да надокнади!

У домаћем саставу три играчице (Рената Владимир, Ива Буле и Ивона Трпевска) постигле су по шест голова, док је чувар мреже Андријана Јелчић уписала 13 одбрана.

Кад је ријеч о нашем табору, са девет је предњачила Азра Летић, док је поменута Милана Раилић укњижила шест. Сјајну представу на голу имала је Дарјана Вуклиш, која је одбранила чак 18 шутева играчицама Далматинке.

Реванш утакмица, у дворани Борик, играће се 12. октобра од 17.00 часова.

ДАЛМАТИНКА – БОРАЦ 24:23 (15:10)

дворана: ”Дом шпортова” у Плочама, судије: Василејос Харицос и Панајотис Наскос (Грчка), седмерци: Далматинка 6 (2), Борац 4 (3), искључења: Далматинка 8 минута, Борац 10 минута.

ДАЛМАТИНКА: Ванеса Бебић, Петра Густин 3, Ника Батинић, Рената Владимир 6, Антеа Јерковић, Анђела Зелић, Ива Буле 6, Магдалена Пијевић, Ена Барбир, Јосипа Оршулић 1, Марта Прусац, Ема Барбир, Анђела Сушак 2, Антонија Крилић, Андријана Јелчић (13 одбрана), Ивона Трпевска 6. Тренер: Иван Јерковић.

БОРАЦ: Драгана Вукосављевић, Јасмина Османовић, Слађана Андрић 3, Милана Раилић 6, Лана Лончар, Азра Летић 9, Ивана Бобић 2, Сара Мајкић, Ања Бајић, Лара Бијелић 1, Дарјана Вуклиш (18 одбрана), Сандра Ђурашиновић 1, Хелена Ћурић, Андреа Брус, Исидора Кршић 1, Кристина Девић. Тренер: Неџад Машић.