Борац ”на једвите јаде” побиједио Посушје: Аутогол из 86. минута пресудио гостима

Фудбалери Борца су ”на једвите јаде” стигли до тријумфа над Посушјем и наставили побједоносни низ у Премијер лиги БиХ.

Мреже су на Градском стадиону мировале све до 86. минута, када је Зоран Квржић са центра упутио једну дубинску лопту, а дефанзивац гостију Иван Марић, да отклони опасност, неспретно затресао властиту мрежу, ударцем главом са 11-12 метара и, показало се, тиме поставио коначан резултат.

Борац је тако уписао четврту узастопну побједу у премијерлигашком такмичењу, након које се налази на трећем мјесту са 12 бода, једним мање од првопласираног Сарајева, које има меч више.

Имала је екипа Бранка Карачића, која је прије доласка у Бањалуку на посљедње четири утакмице уписала три побједе, током меча зрелије и конкретније шансе. Посебно се у том контексту истичу 70. минут, када је голман Борца Милан Мијатовић ”парадом” одбранио ударац Андре Бабића, и 72. минут, када је Аријан Брковић након повратне лопте Франета Маглице шутирао преко гола.

Поменути Маглица је одмах потом искључен из игре због два жута картона, а двадесетак минута раније је због приговора ”поцрвенио” и тренер Карачић. Иако је у посљедњих 17-18 минута имао играча више на терену, мучио се Борац у фази напада, али су бодови на крају ипак остали у Бањалуку већ описаном несмотреношћи Марића.

У наредном колу, сљедећег викенда, Борац ће гостовати екипи Тузла ситија.

БОРАЦ – ПОСУШЈЕ 1:0

стријелци: 0:1 Марић (аутогол, 86.), стадион: Градски, гледалаца: 2000, судија: Харис Халкић (Сански Мост), жути картони: Ерера Кардона (Борац), Маглица, тренер Карачић, Мандић, Колић, Кришто (Посушје), црвени картони: тренер Бранко Карачић (Посушје, 52. минут), Фране Маглица (Посушје, 73. минут).

БОРАЦ: Мијатовић, Ћелић, Фићовић (од 59. минута Врањеш), Макарић (од 59. минута Лукић), Кортес, Граховац (од 72. минута Барски), Ерера Кардона, Квржић, Благаић (од 46. минута Терзић), Шушић, Михајловић (од 74. минута Чавић). Тренер: Винко Мариновић.

ПОСУШЈЕ: Колић, Бекавац (од 46. минута Лучић), Розић (од 81. минута Краљевић), Каменар (од 9. минута Брковић), Мандић (од 72. минута Јандрек), Кришто, Маркес да Силва, Марић, Бешлић, Маглица, Бабић (од 72. минута Јењић). Тренер: Бранко Карачић.