Борац лако ”угасио” Искру: Слиједи Сарајево, па први евро-окршај са Бесом

Борчеви рукометаши стигли су до треће побједе у Премијер лиги БиХ савладавши синоћ у дворани Борик екипу Искре резултатом 40:30.

Да ће наш тим лако оправдати улогу фаворита у овом мечу, могло је да се наслути већ након 3-4 уводна минута меча, када је на семафору био исписан резултатом 5:0.

У 20. минуту, било је 16:8, на уласку у друго полувријеме 22:14, да би у 40. минуту Борац први пут на мечу стекао двоцифрену предност (28:18).

Највећи плус који су имали изабраници Мирка Микића догодио се у 57. минуту, када су били 14 корака испред гостију (40:26).

У нашем тиму, највише погодака постигао је Александар Милићевић (8), док је други стријелац тима био Владо Драганић са 6.

Код гостију се истакао бивши играч Борца Јован Тодоровић са 8 голова.

У сриједу Борчеви рукометаши у заосталом мечу четврте рунде гостују у Сарајеву екипи Босне, а онда их сљедеће недјеље очекује прва утакмица другог кола Купа EHF против Бесе, представника ”Косова”.

Меч се игра у дворани Борик од 18 часова.

БОРАЦ – ИСКРА 40:30

дворана: Борик, гледалаца: 200, судије: Бранимир Илић и Филип Дуганџић, седмерци: Борац 2 (1), Искра 5 (4), искључења: Борац 4 минута, Искра 8 минута.

БОРАЦ: Бркић, Перић 5, Каламанда 3, Петровић 2, Њежић 4, Лукић 2, Кнежевић 4, Тепић 1, Маливојевић 2, Ћелић, Грачић, Драганић 6, Миловац 3, Суботић, Милићевић 8. Тренер: Мирко Микић.

ИСКРА: Чекић 5, Превишић 4, Љутић 2, Мемић, Кахрић, Јанковић 5, Торлаковић 3, Тодоровић 8, Халиловић, Пурић 1, Хоџић, Шошић, Чичкушић 2, Ђикић. Тренер: Амир Шахман.

(борац-спорт, фото: РК Борац)