Борац кажњен због промашаја у дербију – црвено-плави испустили вођство против Вележа и уписали бод

Већ у трећем минуту меча са Вележом Давид Вуковић је постигао свој пети прољећни гол у дресу Борца, новом ”бомбом” ван шеснаестерца.

На крају, нова мајсторија Борчевог крилног нападача није награђена веома битним тријумфом – ”рођени” су половином другог полувремена, поготком Ђорђија Гулијашвилија, казнили промашаје нашег тима до тада и на крају стигли до бода.

Послије сјајног гола Вуковића из слободног ударца у трећем минуту, Борац је пропустио да искористи неколико прилика да дотуче ривала. Стопостотне прилике су имали Јово Лукић и Јаков Благаић, али је голман Вележа Осман Хаџикић три пута интервенисао, а истакао се одбраном и у самом финишу, када је спријечио Дамира Хрељу да други пут на мечу доведе наш тим у вођство.

На крају, једна неопрезност одбране коштала је играче Винка Мариновића побједе на овом ”врућем” гостовању. Побјегао је грузијски интернационалац нашој одбрани послије једног проигравања и послао лопту испод Марка Милошевића.

Послије овог ”икса”, Борац на првом мјесту има десет бодова више од другопласираног Зрињског, који ће у понедјељак пред својом публиком одиграти свој меч 25. кола против ”фењераша” Звијезде 09.

ПОРУКА ВУКОВИЋА – 1413

Након постигнутог гола, Давид Вуковић је извадио папир на којем је било исписано ”1413”, што је хуманитарни број за лијечење младог Бањалучанина Сергеја Ступара, који се од љета прошле године налази у коми након саобраћајне несреће.

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 1:1

стријелци: 0:1 Давид Вуковић (3.), 1:1 Ђорђи Гулијашвили (65.), стадион: ”Рођени”, гледалаца: 4500, судија: Александар Његомировић (Прњавор), жути картони: Саша Домић, тренер Деан Клафурић, Аднан Џафић (Вележ), Себастијан Ерера Кардона, помоћни тренер Синиша Мркобрада (Борац).

ВЕЛЕЖ: Осман Хаџикић, Анте Ореч, Денис Звонић (од 53. минута Саша Домић), Дино Халиловић (од 46. минута Едо Вехабовић), Омар Пршеш, Анте Хркач, Ђорђи Гулијашвили, Асмир Суљић (од 84. минута Емир Халиловић), Тарик Шикало (од 53. минута Вито Чаић), Нермин Хаскић (од 65. минута Аднан Џафић), Клемен Штурм. Тренер: Деан Клафурић.

БОРАЦ: Марко Милошевић, Ранко Јокић, Макс Јурај Ћелић, Ален Јуриљ, Срђан Граховац, Себастијан Ерера Кардона, Давид Вуковић, Јово Лукић (од 83. минута Стојан Врањеш), Давид Чавић (од 68. минута Дамир Хреља), Јаков Благаић (од 68. минута Стефан Фићовић), Јован Нишић. Тренер: Винко Мариновић.