БОРАЦ ИЗБАЦИО ЕГНАТИЈУ! Црвено-плави послије једанаестераца елиминисали Албанце – а сад на ПАОК!

БОРАЦ ЈЕ У ДРУГОМ КОЛУ КВАЛИФИКАЦИЈА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА!

Црвено-плави су елиминисали првака Албаније Егнатију након извођења једанаестераца и заказали двомеч са ПАОК-ом, али у најгорем случају обезбиједили плеј-оф Конференцијске лиге, односно најмање још шест европских утакмица овог љета!

У Елбасан је Борац дошао са предношћу од једног гола, али је Мелих Ибрахимоглу ”поништио” плус црвено-плавих поготком у 17. минуту. Тринаест минута касније узвратио је Јово Лукић, па је Борац дошао до 1:1, резултата који га је поново водио у друго коло али и резултата који је био на снази све до 82. минута.

Тада је Лоруњон Дукуо умакао пажњи Борчеве одбране и погодио за 2:1, па се на крају ушло и у продужетке, односно приступило се потом извођењу једанаестераца након што су мреже мировале у додатних 30 минута.

Почело је поготком Себастијана Ерере Кардоне, док за Егнатију није погодио Албино Алекси, уздрмавши пречку.

Друга серија понудила је поготке Николе Пејовића и Мелиха Ибрахимоглуа, док је у трећој у једног од јунака Борца израстао Дамјан Шишковски.

Након што је Есмир Хасукић био ”хладан као шприцер” за 3:1, голман из Сјеверне Македоније је одбранио ударац Ређија Лушће. Ипак, судија из Италије Фабио Мареска показао је да се тај пенал понови јер је Шишковски раније изашао са гол-линије.

Међутим, и у поновљеном покушају је Шишковски прочитао намјеру Лушће, а све је било завршено на старту четврте серије, када је Давид Чавић погодио, за епску побједу!

Иначе, од четвртог минута првог продужетка поред аут-линије више није био Младен Жижовић. ”Пожутио” је стратег црвено-плавих због једног приговора половином другог дијела, а онда и практично на самом старту додатних 30 минута, па је до краја утакмице, након искључења Младена Жижовића, екипом поред терена командовао први помоћник Бојан Пузигаћа.

ЕГНАТИЈА – БОРАЦ 2:1 (пеналима 1:4)

стријелци: 1:0 Мелих Ибрахимоглу (17.), 1:1 Јово Лукић (30.), 2:1 Лоруњон Дукуо (82.), стријелци из пенала: Мелих Ибрахимоглу (Егнатија), Себастијан Ерера Кардона, Никола Пејовић, Есмир Хасукић, Давид Чавић (Борац), стадион: Елбасан Арена, гледалаца: 4000, судија: Фабио Мареска (Италија), жути картони: Џемајли, Шери (Егнатија), Савић, Врањеш, Граховац, Ерера Кардона, тренер Жижовић, Кулашин, Квржић (Борац), црвени картони: тренер Младен Жижовић (Борац, 94. минут).

ЕГНАТИЈА: Ален Шери, Франсоа Дулис (од 57. минута Реди Каса), Ренато Малота, Арбенит Џемајли, Абдурамани Фангај, Алесандро Ахметај (од 74. минута Марио Ђата), Албано Алекси, Ређи Лушћа, Замик Алијев (од 105. минута Јуозас Лубас), Мелих Ибрахимоглу, Лоруњон Дукуо (од 108. минута Резарт Рама). Тренер: Едлир Тетова.

БОРАЦ: Дамјан Шишковски, Зоран Квржић, Барт Мајерс, Јурих Каролина, Себастијан Ерера Кардона, Срђан Граховац (од 86. минута Никола Пејовић), Стојан Врањеш (од 56. минута Макс Јурај Ћелић), Дамир Хреља (од 56. минута Енвер Кулашин), Стефан Савић, Давид Вуковић (од 86. минута Давид Чавић), Јово Лукић (од 99. минута Есмир Хасукић). Тренер: Младен Жижовић.