Борац девети пут освојио Куп Републике Српске!

Женски рукометни клуб Борац је девети пут у клупској историји стигао до трофеја у Купу Републике Српске!

”Осице” су у финалном дуелу, одиграном ове недјеље у дворани Борик, тријумфовале над требињским Леотаром резултатом 33:15 и пети пут узастопно, а укупно девети, стигле до краја у куп-такмичењу Рукометног савеза Републике Српске.

Ниједног тренутка није било упитно ко ће у овом дуелу тријумфовати. Комбиновани тим Борца је тек у 13. минуту примио први гол, за 9:1 на семафору, на одмор је отишао са плус десет (15:5), док је у другом полувремену само увећао до тада стечени капитал.

Бањалучким рукометашицама припале су и све индивидуалне награде. Тако је за најбољег голмана проглашена Тамара Пејић, која је у финалном дуелу уписала 13 интервенција. Први стријелац меча била је Лара Бијелић са 11 погодака, док је најбоља играчица меча Сандра Ђурашиновић.