Борац и даље без гола на припремама: Пораз ”црвено-плавих” од члана грузијске елите

Борчеви фудбалери уписали су данас трећи пораз на припремама у Турској изгубивши од Динамо Батумија, другопласираног тима грузијског првенства, резултатом 2:0.

У прве двије провјере, Борац је поражен од узбекистанског Кизилкума (1:0) и украјинског Шахтјора (2:0), а посљедња је заказана за петак 12. фебруар, када ће црвено-плави играти против руске екипе Крила Совјетов.

У првом полувремену, Борац је пропустио двије изгледне прилике.

Прво је у 14. минуту Горан Закарић центрирао са десне стране, а Дејан Мелег са пет метара ударцем главом шутирао у чувара мреже Динама Алавадзеа, да би 20-ак минута касније Мелег узвратио Закарићу асистенцијом послије ситуације 2 на 1, али Борчев крилни нападач шаље лопту преко гола.

Казна за промашаје стигла је у другом дијелу – у 65. минуту, када је Махуашвили шутирао из слободног ударца и погодио, у чему му је, руку на срце, великом грешком помогао Борчев живи зид – који се распао.

Није дуго требало екипи из Грузије да овјери побједу – само шест минута. Још један одличан гол су постигли ривали, а био је дјело Сијавадзеа, који се на лијевој страни казненог простора намјестио на шут и сјајним ударцем погодио Борчеву мрежу.

(борац-спорт, фото: ФК Борац)