Борац херојски пао на ”Тумби”! Пораз који даје наду за треће коло ЛШ – црвено-плави могу против славног ПАОК-а!

Херојски наступ фудбалера Борца на терену солунске ”Тумбе” није награђен ремијем или тријумфом над ПАОК-ом, али црвено-плави свакако имају чему да се надају у гротлу Градског стадиона посљедњег дана јула (21.00)!

У Солуну су Борчеви играчи, којима је поред аут-линије командовао Бојан Пузигаћа због црвеног картона Младена Жижовића из Албаније, поражени резултатом 3:2, што је више него активан резултат пред реванш који Борцу може да донесе пласман у треће коло квалификација за Лигу шампиона и обезбиједи, у најгорем случају, групну фазу Конференцијске лиге!

Два пута се наш тим враћао из мртвих у Солуну! Губио је са 1:0 и 2:1, и то током првог дијела, лаи је успијевао да се врати и у других 45 минута уђе у егалу.

Први пут је ПАОК стигао до вођства у 17. минуту. Аустријски интернационалац Томас Мург је извео корнер са десне стране, а Константинос Кулиеракис је надвисио нашу одбрану и матирао Дамјана Шишковског.

Само пет минута је било довољно Борцу да ”поравна”! Управо је Кулиеракис играо руком у шеснаестерцу приликом судара са својим голманом Домиником Котарским.

Арбитар Давид Шмајц добио је позив из VAR собе да прегледа ту ситуацију, а на крају је досудио пенал који је у гол претворио Себастијан Ерера Кардона.

Шест минута прије одласка на одмор Грци су поново стигли до предности. Послије центаршута са лијеве стране шутирао је Магомед Оздоев, Дамјан Шишковски је одбранио тај ударац, али је лопту одбио само до Кулиеракиса који је поспрема у мрежу.

Кад се већ очекивао крај првог дијела – 2:2 на семафору! Давид Вуковић је украо једну лопту на средини терена, повукао Борчев напад по лијевој страни пронашавши на супротној стативи Енвера Кулашина који матира немоћног Котарског.

Коначан резултат постављен је у 51. минуту, иако су и једни и други имали неколико обећавајућих или опасних ситуација пред голом. Поново је био кобан један прекид, као и код првог гола – корнер је са лијеве стране извео Кирил Десподов, Шишковски је погрешно процијенио лет лопте, а до ње је на супротној стативи стигао Нигеријац Вилијам Труст-Еконг и послао је у мрежу.

Подсјетимо, бољи из овог двомеча ће у трећем колу играти са бољим тимом из два дуела Малмеа и КИ Клаксвика (први меч завршен побједом Швеђана 4:1), док ће екипа која буде поражена заиграти у трећем колу квалификација за Лигу Европе против тима који буде слабији у горе поменутом двомечу.

ПАОК – БОРАЦ 3:2

стријелци: 1:0 Константинос Кулиеракис (17.), 1:1 Себастијан Ерера Кардона (пенал, 22.), 2:1 Константинос Кулиеракис (39.), 2:2 Енвер Кулашин (45+3.), 3:2 Вилијам Труст-Еконг (51.), стадион: ”Тумба”, гледалаца: 16.135, судија: Давид Шмајц (Словенија), жути картони: Стефан Шваб (ПАОК), Барт Мајерс, Есмир Хасукић (Борац).

БОРАЦ: Дамјан Шишковски, Зоран Квржић (од 72. минута Дамир Хреља), Барт Мајерс, Јурих Каролина, Себастијан Ерера Кардона, Срђан Граховац, Дино Скоруп (од 85. минута Стојан Врањеш), Енвер Кулашин, Стефан Савић, Давид Вуковић (од 88. минута Давид Чавић), Јово Лукић (од 89. минута Есмир Хасукић). Тренер: Бојан Пузигаћа.

ПАОК: Доминик Котарски, Жоан Састре, Вилијам Труст-Еконг, Константинос Кулиеракис, Абдул Рахман Баба, Магомед Оздоев (од 68. минута Мади Камара), Стефан Шваб (од 85. минута Теохарис Цингерас), Кирил Десподов (од 68. минута Андрија Живковић), Томас Мург (од 60. минута Јоанис Константелиас), Таисон Барсељос Фреда, Брандон Томас Љамас (од 68. минута Мбвана Самата). Тренер: Разван Луческу.