Борац добар против Руса: Кајкут и Вујаклија за 2:2 против Оренбурга

Фудбалери Борца ремизирали су у Белеку са чланом елитног ранга руског фудбала Оренбургом резултатом 2:2.

Била је то ”црвено-плавима” прва контролна утакмица на припремама у Турској, а другу ће одиграти у недјељу, када ће одмјерити снаге са скопским Вардаром.

С обзиром на још увијек ”тешке ноге” у досадашњем току припрема, Борац се није упустио у трку са руским клубом, који је контролисао посјед лопте, био опаснији према напријед, али без конкректне завршнице.

”Црвено-плави” су се оријентисали на одбрану, а послије једне изгубљене лопте Руса на половини Борца, дошли су до вођства. Било је то у 25. минуту, када је Саши Кајкуту асистирао Марко Мирић.

У наредних десетак минута руски тим стигао је до преокрета – два пута је поентирао Ђорђе Деспотовић.

У 31. минуту српски нападач је захватио лопту главом након центаршута са десне стране и матирао Кутића, који је по лопту морао и четири минута касније, када је Деспотовић искористио једну несмотреност и одвео свој тим до предности.

Трајала је предност Руса све до 75. минута, када је постављен коначан резултат. Алмедин Зиљкић је извео корнер са десне стране, на супротној стативи је лопту главом захватио Немања Јаничић, а на исти начин поентирао Срђан Вујаклија.

Пет минута прије краја меча због другог жутог картона ван игре је морао Оренбургов Жига Шкофлек, што је Борац умало материјализовао, али је Демир Јакуповић погодио стативу.

Борац је, иначе, меч почео у саставу: Кутић, Дујаковић, Ћосић, Јаничић, Јовановић, Милутиновић, Даниловић, Црнов, Мирић, Кајкут и Зиљкић.

Током другог полувремена, шансу су добили: Кукрика, Јакуповић, Вујаклија, Галић, Турањанин, Чомор, Волков, Милојевић, Чавић и Марковић.

Правду је дијелио Артур Алмшчик из Пољске.