”Бомба” Колумбијца најавила голеаду, Стјепановић дебитовао у Премијер лиги БиХ!

Фудбалери Борца апсолвирали су још једно премијерлигашко гостовање на најбољи начин.

У мечу 16. кола против Слоге Меридиан, играном на стадиону ”Др Милан Јелић” у Модричи, црвено-плави су тријумфовали резултатом 0:4 и додатно се приближили освајању јесење титуле, али уједно поставили и нови клупски рекорд по броју узастопних мечева без пораза у Премијер лиги БиХ – тренутно су на 15!

Драго ми је што сам постигао гол и што сам и на тај начин успио допринијети екипи да оствари побједу. Одиграли смо још једну добру утакмицу и сматрам да смо били доминантни свих деведесет минута игре. Резултат од 4:0 то најбоље показује. Временски услови нам нису ишли на руку и терен је био веома тежак за игру, али смо успјели да остваримо циљ. За нас је ово важна побједа с којом смо се учврстили на првој позицији. Остајемо фокусирани и спремамо се за преостале двије утакмице до краја фудбалске јесени. Желимо обје побједе – сумирао је меч у Модричи Себастијан Ерера Кардона, чија је ”бомба” из слободног ударца у деветом минуту ”начела” одбрану Добојлија.

Главобољу тренеру Борца Винку Мариновићу ствара чињеница да је због повреда остао без већ три голмана ове полусезоне. Николи Ћетковићу и Милану Мијатовићу сада се придружио и Бојан Павловић, па је између статива, у 33. минуту меча у Модричи, морао да стане 20-годишњи Давид Стјепановић, који је веома добро одрадио посао.

Драго ми је што смо на мом премијерлигашком дебију остварили побједу и што сам сачувао мрежу. На тешком терену смо стигли до тријумфа уз добру игру и наш побједнички карактер тако да можемо да будемо задовољни – рекао је Стјепановић.

До краја полусезоне, Борац ће још гостовати Звијезди 09 и Посушју.