Блиједи Борац поражен у Мостару: Црвено-плави пали без испаљеног метка у дуелу са Вележом

Фудбалери Борца доживјели су пораз на гостовању Вележу резултатом 1:0 у једном од дербија 21. кола m:tel Премијер лиге БиХ.

Црвено-плавима је ово седми пораз у првенству ове сезоне, а први на посљедњих шест међусобних дуела са мостарским ”рођеним”.

Тренутак одлуке у Врапчићима догодио се у 72. минуту, када је Едо Вехабовић побјегао дефанзивцима Борца Николи Пејовићу и Дарку Лазићу и ”закуцао” лопту у мрежу.

До тада, није виђено много тога – тек једна прилика и то пред голом Борца, када је Никола Ћетковић успио да укроти ”млак” покушај Јована Благојевића.

Иначе, током меча Борац је креирао само једну прилику и то у 68. минуту, након изгубљене лопте Благојевића на средини терена. Услиједила је контра Борца, Момчило Мркаић је проиграо Алена Јуриља на лијевој страни, али је крилни нападач Борца шутирао у добро постављеног Славишу Богдановића.

Од 84. минута Борац је играо са играчем више на терену након што је други жути картон показан Вехабовићу, али бројчану предност црвено-плави нису успјели да крунишу поготком.

У сљедећем колу, посљедњем прије почетка трећег круга, Борац ће на Градском стадиону угостити састав Тузла ситија.

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 1:0

стријелци: 1:0 Вехабовић (73.), стадион: ”Рођени”, гледалаца: 3800, судија: Лука Билбија (Приједор), жути картони: Вехабовић, Зељковић, Хасановић (Вележ), Предраговић (Борац), црвени картон: Едо Вехабовић (Вележ, 84. минут).

ВЕЛЕЖ: Богдановић, Зељковић, Пршеш, Хркач, Анђушић, Мућај (од 46. минута Хасановић), Хаскић (од 87. минута Хаџић), Благојевић, Вехабовић, Лауш (од 70. минута Шикало), Домић. Тренер: Недим Јусуфбеговић.

БОРАЦ: Ћетковић, Пејовић, Мркаић, Предраговић (од 82. минута Попара), Војновић, Субић, Лагунџић, Благаић (од 66. минута Јуриљ), Лазић, Кулашин (од 87. минута Цвијановић), Татар (од 82. минута Лукић). Тренер: Винко Мариновић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)